• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10’la Gelecek olan Microsoft Edge Tarayıcı, Yeni Özelliklerle Gelecek

Windows 10’la Gelecek olan Microsoft Edge Tarayıcı, Yeni Özelliklerle Gelecek

0
0
0
0
0
29 Temmuz’dan itibaren hizmete açılacak olan Windows 10’la birlikte kullanıcılar yeni tarayıcıyı da kullanma fırsatına erişecek. Microsoft Edge ile gelecek yeni özellikler de ortaya çıkmaya başladı.
Aylarca Spartan ismiyle geleceğini düşündüğümüz, sonradan sadece kod adının Spartan ve asıl adının Microsoft Edge olduğu ortaya çıkan Windows 10’un yeni tarayıcısı, emektar tarayıcı Internet Explorer’ın da emekliye ayrılmasını sağlayacak. Bu zamana kadar birçok kullanıcı tarafından ‘sadece Chrome’un kurulması için kullanılan tarayıcı’ etiketini üzerinden kaldırmak isteyen Microsoft, Edge ismindeki yeni tarayıcısıyla ilgili özellikler de ortaya çıkmaya başladı.

Microsoft Edge, yakın bir zamanda yapılacak olan güncellemeyle iki farklı özelliğe kavuşmuş olacak. Bunlardan bir tanesi olan Home (ev) tuşu sayesinde kullanıcılar, tek bir tık yaparak ana sayfaya geçiş yapabilecek. Diğer bir özellik ise Favori Sayfalar olacak. Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, farklı cihazlardaki favori sayfalarını tüm cihazlarda eşitleyebilecek. Yani bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet gibi farklı cihazları kullansanız da favori sayfalarınıza erişebileceksiniz.

29 Temmuz tarihinden itibaren resmi olarak dağıtılmasına başlanacak olan Windows 10 güncellemesiyle Microsoft Edge varsayılan tarayıcı olarak sunulacak fakat isteyen kullanıcılar, biraz daha geliştirilmiş olan Internet Explorer’ı kullanmaya devam edecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0