• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft Geliştiricilere Deneme Amaçlı Yüzlerce HoloLens Sundu

Microsoft Geliştiricilere Deneme Amaçlı Yüzlerce HoloLens Sundu

1
0
0
0
0
Microsoft, bugün Build 2015 etkinliğinde yeni HoloLens teknolojisinin, demo şeklinde bir tanıtımını yaptı.
Microsoft'un HoloLens sistemi birkaç yıldır gelişim sürecindeydi. Bugün düzenlenen ve Microsoft'un tabiri caizse bir ton şey duyurduğu etkinliği 'Build 2015'te söz alan Microsoft'un yazılım mühendislerinden Alex Kipman, HoloLens'in içinde bulunduğu bu süreçte mobil işlemler, sensörler, bilgisayar gücü gibi konularda büyük gelişimler kazandı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, geliştiricilere yüzlerce HoloLens cihazına erişim izni sunulacak, böylece bu yeni teknoloji deneyimini birinci elden tecrübe edebilecekler. Bugün düzenlenen etkinlikte ilk HoloLens donanımıyla alakalı bir video gösteren Microsoft, yeni teknolojisinin birden fazla, farklı gerçeklik teknolojilerini nasıl aktardığını da detaylı
şekilde sundu. HoloLens için herhangi bir bilgisayar ya da akıllı telefon dış bağlantısı gerekmemekte, barındırdığı kamera ve sensörler tüm işi görmekte.Yeni cihazın detayları sahnede büyük bir demo tanıtımı ile yapıldı. Bu yeni teknoloji kullanılarak tıp bazında nasıl insan anatomisinin keşfedilebileceği gösteren demoda, ayrıca sistemin nasıl 'Internet of Thing' cihazlarıyla da birlikte çalışacağını anlatıldı.


Microsoft'un HoloLens DIY(do it yourself-kendi kendine yap) robot kitleriyle de uyumlu şekilde çalışmakta. Örneğin robotun avatarı size 3D animasyonu şeklinde temel olarak sunulmakta, ayrıca aynı zamanda robotun yazılım arayüzünün kontrol panel sistemine de erişiminiz sağlanmakta. Böylece hem donanım hem de yazılım yönlendirilebilir bir şekilde, gerçek dünya ortamına entegre edilerek size sunulmakta.

Demoda bahsedilen HoloLens'in diğer özelliklerinde mimarlar, planlamacılar gibi kişilerin sistemi nasıl projeleri üzerinde kullanabilecekleri de anlatıldı.1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0