Microsoft, Internet Explorer İçin İkinci Bir Şans İstiyor

0
0
0
0
0
Kullanıcılarından Internet Explorer için son bir şans isteyen Microsoft, IE 12 ile piyasaya tekrar bomba gibi girmeye hazırlanıyor.
O zamanlar henüz Chrome, Firefox gibi tarayıcılar yoktu. Tabi ki herkesin kullandığı tek bir tarayıcı vardı; Internet Explorer. Fakat Microsoft'un umursamazlığı, iki popüler tarayıcı Chrome ve Firefox'un ortaya çıkmasına sebep oldu. Kullanıcılarının IE'yi neredeyse hiç kullanmamasının ardından alınan önlemler için artık çok geç kalınmıştı ve bir zamanlar tarayıcının bir numarası olan IE, ağır, yavaş, sorunlu, açıklarla dolu bir yazılım olarak damgalandı.

Bu hatasının geç de olsa farkına varan Microsoft, Internet Explorer'i tekrar baştan yaratıyor. Internet Explorer geliştirme ekibi, Reddit sitesinde "bana her şeyi sorabilirsin" sohbetine katılarak kullanıcıları yeniden Internet Explorer kullanmaya teşvik etmeye başladı.

Geliştirici ekibin söylediklerine göre IE geçmişteki kötü şöhretini IE 12'nin piyasaya sürmesiyle üzerinden silip atacak. Reddit'teki en dramatik sohbet ise geliştiricilerin "Çoğumuz artık IE'yi sadece Windows kurulduğunda diğer tarayıcıları indirmek için kullanıyor ve bir daha açmıyor" demesiydi. IE ekibi şimdi sadece tarayıcıyı geliştirmekle kalmayacak, bir de kullanıcıların ön yargısını kırmaya çalışacak. ( ne demiş Albert Einstein; "Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan daha zordur" şimdi onlar düşünsün)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0