Microsoft, Internet Explorer Markasını Öldürdü!

0
0
0
0
0
​Internet Explorer kullanılacak mı, bu büyük marka ne olacak derken Microsoft’tan gelen açıklama, eski tarayıcılarının markasını tamamen bitirecek gibi görünüyor.
Internet Explorer kullanılacak mı, bu büyük marka ne olacak derken Microsoft’tan gelen açıklama, eski tarayıcılarının markasını tamamen bitirecek gibi görünüyor.

Artık zamanlarının büyük bir kısmını Project Spartan’a ayıracağını açıklayan şirketin pazarlama şefi Chris Capossela, şirketin yeni bir isim ve marka üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Capossela, Windows 10’la birlikte yeni Spartan kod adlı Project Spartan üzerine yoğunlaşacaklarını belirterek, Internet Explorer’ı da yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. 

Kurumsal uyumluluk adına Internet Explorer’ın, Windows 10’un bazı sürümlerinde yer alacağını belirten Capossela, asıl tarayıcının Spartan olacağına vurgu yaptı. Son birkaç yıldaki Internet Explorer’ın olumsuz imajından kurtulmak istediklerini söyleyen Capossela, Spartan’ın Microsoft’u “tarayıcıda 1 numara olduğu günlere” tekrar taşıyacağına inandığını söyledi.Yeni tarayıcının ismiyle ilgili bir açıklamada daha bulunan Capossela, aslında tarayıcı isminin başına Microsoft’u koymak istediklerini, fakat yaptıkları ankette İngiltere’deki Chrome kullanıcılarının buna karşı çıktığını söyledi. Tüm bu gelişmelere baktığımızda Microsoft’un sadece kurumsal alanlarda kullanılabilecek olmasından dolayı Internet Explorer’ı yaşatmaya devam edecek, fakat en büyük odak noktası Spartan olacak. Böylelikle Internet Explorer’ın artık marka değerinin hemen hemen hiç kalmayacağını söyleyebiliriz.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0