• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Minecraft'ın Yapımcısı Mojang'ı 2.5 Milyar Dolara Satın Aldı

Microsoft, Minecraft'ın Yapımcısı Mojang'ı 2.5 Milyar Dolara Satın Aldı

3
1
0
0
0
Microsoft, Minecraft'ın Yapımcısı Mojang'ı 2.5 Milyar Dolara Satın Aldı
​Microsoft’un günlerdir Minecraft’ın yapımcısı olan Mojang’ı satın alacağı konuşuluyordu. Şirketten yapılan açıklamada Minecraft’ın yapımcısı Mojang’ın 2.5 milyar dolara satın alındığı duyuruldu. Anlaşmanın 2014 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.
Microsoft’un günlerdir Minecraft’ın yapımcısı olan Mojang’ı satın alacağı konuşuluyordu. Şirketten yapılan açıklamada Minecraft’ın yapımcısı Mojang’ın 2.5 milyar dolara satın alındığı duyuruldu. Anlaşmanın 2014 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.
 
Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, oyunların farklı platformlarda yer alan en önemli aktivite olduğunu belirtti. Bu anlaşmayla birlikte Microsoft, Minecraft’ın bugün var olduğu tüm platformlardan erişilebilir olmasını sağlamaya devam edecek.
 
Mojang, şirket çalışanlarından bazılarının Mojang’dan ayrılacağını açıkladı. Bunlar arasında şirketin kurucu ortakları olan Notch, Carl ve Jakob da var. Habere göre grup yeni bir proje üzerinde çalışacak. Mojang’ın satılma sebebi sorulduğunda ise, şirketin çoğunluk hissedarı olan Notch’un farklı projelerle ilgilenmek için Minecraft yükünden kurtulması gerektiği şeklinde açıklandı.
 
 
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0