• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Pis Dokunmatik Ekranları Temizleyecek Bir Patent Aldı

Microsoft, Pis Dokunmatik Ekranları Temizleyecek Bir Patent Aldı

0
0
0
0
0
Microsoft, hayatımızın her yerinde kullandığımız akıllı telefonların ve tabletlerin ekranlarında bulunan bakterileri öldürecek bir patent aldı.
Hepimizin bildiği gibi akıllı telefonların hayatlarımıza girmesiyle birlikte, dokunmatik ekran kullanımı oldukça arttı. Artık günlük hayatımızın hemen hemen her yerinde kullandığımız bu dokunmatik ekranların ne kadar pis olduğunu hiç düşündünüz mü? 

Bir de bu telefonları ve tabletleri tuvaletlerde kullandığımızı varsayarsak, üzerindeki virüs ve bakterilerin düşündüğünüzden de fazla olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Microsoft’un aldığı yeni patent, UV ışıklarını kullanarak dokunmatik ekranlardaki bakterileri otomatik olarak öldürüyor ve insanların daha sağlıklı bir kullanım deneyimine ulaşmasını umut ediyor.Peki bu nasıl oluyor diye soruyorsanız eğer çözüm basit; Transparan bir ekran koruyucu ile dokunmatik ekranımızı kaplıyoruz. Bu ekran kağıdının üzerindeki UV ışık kaynaklarından çıkan ışınlar sayesinde gelen tüm bakteriler anında öldürülüyor.Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0