• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Şimdi de Nubia Z9'u Windows 10 Test Sürecine Dahil Edecek

Microsoft, Şimdi de Nubia Z9'u Windows 10 Test Sürecine Dahil Edecek

0
0
0
0
0
​Microsoft’tan, ‘hazır Çin’e gitmişken tüm işleri aradan çıkartayım’ düşüncesi varmış gibi sürekli yeni haberler gelmeye devam ediyor.
Microsoft’tan, ‘hazır Çin’e gitmişken tüm işleri aradan çıkartayım’ düşüncesi varmış gibi sürekli yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Birkaç gün önce sizlere, Microsoft’un tüm Android cihazlarda Windows 10’un kullanılmasını sağlayacak yeni bir ROM üzerinde çalıştığından bahsetmiştik. Ayrıca bu konuda anlaşmaya varılan ilk şirket Xiaomi olmuştu. Microsoft, Xiaomi dışında şimdi de yine Çin merkezli ZTE ile bir anlaşmaya vardı. Buna göre ZTE’nin henüz tanıtılmayan yeni akıllı telefonu Nubia Z9 için ayrıca bir ROM paketi sunacağı belirtiliyor.

MyDrivers’tan gelen görüntüler de bu iddiaları doğrular nitelikte. Fakat ZTE, bu konuda şimdilik bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Microsoft’un bu girişiminin sadece Çinli şirketlerle sınırlı kalmayacağını düşünüyoruz. Şirketin pilot bölge olarak Çin’i seçmesinin nedeni buradan elde edilecek verileri kullanarak, projelerini dünya genelindeki akıllı telefon üreticilerine sunmak olarak algılanabilir.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0