Microsoft, Samsung Sayesinde 1 Milyar Dolar Kazandı

0
0
0
0
0
Microsoft, Samsung Sayesinde 1 Milyar Dolar Kazandı
​Birçok cihaz üreticisiyle Android patent anlaşmaları bulunan Google'un, Samsung’la olan davası sayesinde yazılım devinin Android’den ne kadar kazanç sağladığına dair bilgiler edindik. Buna göre Samsung, Microsoft’a 1 milyar dolarlık bir lisans ücreti ödemiş.
Birçok cihaz üreticisiyle Android patent anlaşmaları bulunan Google'un, Samsung’la olan davası sayesinde yazılım devinin Android’den ne kadar kazanç sağladığına dair bilgiler edindik. Buna göre Samsung, Microsoft’a 1 milyar dolarlık bir lisans ücreti ödemiş.
 
Samsung, Microsoft ile 2011 yılında bir tanesi çapraz lisans, diğeri ise ticari işbirliği olmak üzere iki anlaşma imzalamıştı. Bu anlaşmalar, Samsung’un Android cihaz satışlarında hakimiyet kurmadan önce yapılmıştı. Yalnız Samsung bu ödemeleri zamanında yapmadığı için faizlerle birlikte Microsoft’ta yüklü miktarlarda ödeme yapmaktan artık yorulmuştu ve olay mahkemeye taşınmıştı.


 
Microsoft, yaşanan bu gelişmelerin ardından Samsung’u mahkemeye verdi. Microsoft, Güney Koreli şirketten, geçen yıldan kalma ödenmemiş paranın üzerine 6.9 milyon dolarlık faizin de ödenmesini istiyor.
 
Microsoft’un hukuk mali müşaviri David Howard konuyla ilgili olarak Microsoft’un web sitesindeki yazısında, ellerinde bulunan kanıtların çok sağlam olduğunu ve bu davada başarılı olacaklarını söyledi. Ayrıca Samsung ile yıllardır bir iş ortaklığının bulunduğunu söyleyen Howard, buna çok saygı duyduklarını ve bundan sonra da devam edeceğini umduğunu belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0