Microsoft, Spartan’ı Kırabilene 15 Bin Dolar Veriyor

0
0
0
0
0
Microsoft, Spartan’ı Kırabilene 15 Bin Dolar Veriyor
Microsoft, Spartan'ın güvenlik özelliklerine o kadar çok güveniyor ki tarayıcıyı kırabilene 15 dolarlık ödül veriyor. Aslında sadece kırabilene değil...
Microsoft’un kuşkusuz Windows 10’la birlikte beklenen en önemli yeniliklerinden bir tanesi de Spartan ismindeki tarayıcısı. Şirket, Spartan’a o kadar çok güveniyor ki bununla ilgili bir de yarışma düzenleyecek. 

Windows 10’la birlikte gelecek olan Spartan için Microsoft, tarayıcı hackleme yarışması düzenleyecek. Yalnız sadece hacklerseniz 15 bin dolar alamıyorsunuz. Bu parayı alabilmeniz için hem hacklemeniz hem de uzaktan kontrol etmeniz gerekiyor, ancak bu şekilde 15 bin doları kazanabilirsiniz.

Sonuç olarak baktığımızda, büyük şirketlerin yeni yazılımlarıyla ilgili bu tarz etkinlikler düzenlediğini biliyoruz. Microsoft, her ne kadar kendisine Spartan’ın güvenliği konusunda çok güveniyor olsa da ilk etapta hiçbir şirketin dört dörtlük yazılımlar çıkaramayacağını biliyor. Bu yüzden ileride başına büyük sıkıntılar gelmemesi için yaptıkları bu etkinliğin çok doğal olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Spartan’la ilgili bu zamana kadar edindiğimiz bilgilere şuradaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0