Microsoft, Spartan İçin Adobe ile Anlaşmaya Vardı

0
0
0
0
0
Microsoft, Spartan İçin Adobe ile Anlaşmaya Vardı
​Microsoft’un, Windows 10’la birlikte yeni tarayıcısı Spartan’ın üzerine ne kadar çok yoğunlaştığını artık çok iyi biliyoruz. Hatta yeni tarayıcının isminin, kullanıcılar arasında yapılan anketlerde IE’den (Internet Explorer) çok Spartan’ın istenildiği yönündeydi. 
Microsoft’un, Windows 10’la birlikte yeni tarayıcısı Spartan’ın üzerine ne kadar çok yoğunlaştığını artık çok iyi biliyoruz. Hatta yeni tarayıcının isminin, kullanıcılar arasında yapılan anketlerde IE’den (Internet Explorer) çok Spartan’ın istenildiği yönündeydi. Birkaç gün önce de Windows Donanım Mühendisliği Konferansı’nda Spartan’ın resmi görüntüleri yayınlanmıştı. Şimdi gelen haberlere göre Microsoft, kullanıcılarına çok daha iyi bir web deneyimi sunmak adına Adobe’dan destek alacağını açıkladı

IE’nin blogu üzerinden yapılan açıklamada Adobe’un Spartan için grafik tasarımı, yerleşimi ve geçişleri için destek vereceği belirtildi.

Adobe’un Windows 10’daki ilk girişimi ise CSS renk yapılandırmasıyla ilgili. Ayrıca Blend Mode desteğini de ekleyen Adobe, diğer tarayıcılarda bulunan standart modları da Spartan’a getirdi.Project Spartan’ın yöneticiliğini yapan Kyle Pflug, yeni işletim sistemlerinde Spartan’ın yeni rendering motoruna sahip olacağı ve Internet Explorer’ın Windows 8.1’deki özelliklerini koruyacağını söyledi. 

Internet Explorer’ın ve Spartan’ın bir arada olmasının, kullanıcıların kafasını karıştırdığını söyleyen Pflug, bu karışıklığı ortadan kaldırmak için bazı kararlar aldıklarını belirtti. 

Bunun dışında Microsoft’un kendi ekibi dışında bir firmadan destek alması, şirket için önemli bir adım olarak görülebilir. Zira şirketin her girişim için kendi yağında kavrulmak istediğini biliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0