Microsoft’ta Artık Otizmli Çalışanlar Olacak

0
0
0
0
0
2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nden hemen sonra Microsoft’tan otizmli olan kişiler hakkında önemli bir açıklama geldi. Buna göre şirket, otizmli olan kişileri bünyesine alarak iş imkanı sağlayacak.
2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nden hemen sonra Microsoft’tan otizmli olan kişiler hakkında önemli bir açıklama geldi. Buna göre şirket, otizmli olan kişileri bünyesine alarak iş imkanı sağlayacak.

Microsoft, New York’taki ofislerine otizmli çalışanlar almayı planlıyor. Bununla ilgili olarak konuşan Microsoft’un Başkan Yardımcısı Marry Allen Smith, Microsoft’un otizmli insanların güçlü taraflarına ve sahip olduğu yeteneklere ihtiyacının olduğunu belirtti.

Microsoft, bu programda başarılı olduğu taktirde projenin daha geniş kapsamlı olarak diğer ofislere de yayılmasını sağlayacak. 


 

 Otizm nedir?

Otizm üç yaşından önce başlayan ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Otizm beynin birçok kısmını etkiler ama bu etkinin nasıl geliştiği çok iyi anlaşılamamıştır. Ayrıca bu hastalığın maalesef bir çaresi yoktur.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0