Microsoft'tan 10.000 Dolar Ödüllü Yarışma!

0
0
0
0
0
Çekilişimiz yeni açıklanmış ken çok daha büyük bir ödüllü yarışma Microsoft tarafından başlatıldı. Ödüle gelecek olursak tam $10.000
Bildiğiniz gibi Webtekno olarak sizler için çeşitli yarışma ve çekilişler yapıyoruz. Bunlardan biri de bugün açıklanan Playstation 4 ve PS Vita'nın da dahil olduğu ve TAA tarafından çekilen video ile duyurulan çekilişimizdi. (Yeri gelmişken kazanan arkadaşları da kutlamış olayım. Güle güle kullanın canlar)

Bundan önce de 3.000TL değerinde siz GTA V oynayın diye de bir çekilişimiz vardı. Fakat Microsoft öyle bir kampanya yapıyor ki ödülü tam $10.000!

Windows Game Developer kampasında yapılacak olan yarışmada tek yapmanız gereken Windows Phone veya Windows için oyun geliştirip mağazaya eklemek.

Oyun geliştiriciler için önemli bir maddi fırsat olabilecek olan bu kampanya ile Microsoft kasasından çıkartacağı birkaç binlik ile mağazasındaki oyun sayısını geliştirmeyi amaçladığını rahatça anlayabiliyoruz. Ama tebrik etmek gerek. Güzel bir düşünce olmuş.

Fakat şahsen bu durumun özellikle Türk oyun geliştiricileri tarafından değerlendirilmesini öneriyorum. Çünkü Tüm dünyada olduğu gibi bizim geliştiricilerimiz de özellikle Android ve daha sonra iOS için oyun geliştirmeyi denedikleri için Windows Phone platformuna yönelen pek geliştiricimiz malesef yok. Örnek vermek gerekirse Ocak Ayının En İyi 10 Android Oyunu ve Ocak Ayının En İyi 10 iOS Oyunu listesini hazırladıktan sonra bana gelen maillerin hepsi Android platformuna ait oyunlardı.  Bu arkadaşlarımız Windows Phone'a yönelmeleriyle bir şans yakalayabileceklerini umuyorum.

Diğer bir yandan biraz önce bahsettiğim gibi Microsoft bu hamlesiyle Windows Phone'un tercih edilmeme nedenlerinden olan uygulama ve oyun sayısının azlığını da bir nebze olsun kesebilecektir.

Yarışmaya dönecek olursak yeni ya da diğer platformda yayınlanmış oyunlarınızı 20 Mart'a kadar Microsoft'a göndermeniz gerekiyor. Yarışma kazananını ise 3 farklı bir puanlama sistemiyle seçiliyor.


 

 Puan Dağılımı


Bunlardan en önemlisi ise Sunum Yeteneği. Yani oyununuzun tanıtımını detaylı ve iyi olarak yapmanız gerekiyor. Bu sizin oyununuzun puanının %50'sini etkileyecek.
İkincisi ise yaratıcılık. Yani orjinal ve farklı bir oyun istiyor Microsoft sizden. Bu da %30 oranında puanınızı etkileyen bir etmen.
Sonuncusu da Teknik Mükemmellik. Oyununuzun mükemmelliğinin, hatasız olmasının önemi ise %20 olarak belirlenmiş.
 

 Ödül Dağılımı


1. seçilen oyuna $10.000
2. seçilen oyuna $5.000
3. seçilen oyuna $3.000
Ayrıca 10 farklı oyuna da $1.000 ödül verilecek


Yarışmanın detaylarını da bu adresten öğrenebilirsiniz. Ayrıca son hatırlatma olarak sunumunuzun İngilizce olaması gerektiğini de bilrtmiş olalım. Katılacak geliştiricilerimizi listede görmek dileğiyle.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0