• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft’tan Internet Explorer’la İlgili Çok Önemli Uyarı!

Microsoft’tan Internet Explorer’la İlgili Çok Önemli Uyarı!

1
0
0
0
0
Microsoft’tan Internet Explorer’la İlgili Çok Önemli Uyarı!
Microsoft, 11 Ocak 2016 tarihinden itibaren Internet Explorer11’den önceki sürümlerin artık desteklenmeyeceğini duyurdu.
Windows 10 duyurulmadan önce Microsoft Edge tarayıcısına daha fazla önem vereceğini belirten Microsoft, IE’yi de boşlamayacaklarını ve sık sık güncellemeler geleceğini belirtmişti. Fakat şirketten yapılan yeni bir açıklama, artık Internet Explorer’ın yavaş yavaş sonuna gelindiğini gösteriyor. Zira Microsoft, Internet Explorer’ın son sürümünden önceki sürümlerine 11 Ocak 2016’dan itibaren güvenlik onarımlarını almayacağını duyurdu. Yani eğer IE11’den önceki bir sürümü 12 Ocak 2016 itibariyle kullanmaya devam ederseniz ciddi güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Microsoft, güvenlik yamalarının yanı sıra eski IE sürümlerine de ücretli ve ücretsiz olacak şekilde destek vermeyi bırakacak. ZDNet’in ortaya çıkardığı Microsoft’un bu hatırlatmasına göre IE11 ve Edge’in diğer sürümlere göre çok daha iyi güvenlik önlemlerine ve performansa sahip olduğu belirtiliyor.

Artık kabul etmeliyiz ki IE’yi kullanan çok az kişi kaldı, fakat tük kullanan kişiler de yok değil. Diyeceğim o ki eğer aranızda IE kullanmaya devam eden varsa acil olarak IE11’e geçmelerini öneririm, ne olur ne olmaz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0