• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft’tan Windows 10 Kullanımını Zorunlu Hale Getiren Açıklama: Windows 8.1’i Sileceğsın!

Microsoft’tan Windows 10 Kullanımını Zorunlu Hale Getiren Açıklama: Windows 8.1’i Sileceğsın!

1
0
0
0
0
Windows 10 öncesi işletim sistemlerini kullanan herkesi W10’a geçirmek isteyen Microsoft, artık bunu kullanıcılarının inisiyatifine bırakmıyor.
Microsoft’un Windows 10’u duyurmasıyla amacı belli olmuş, kendi işletim sistemini kullanan herkesi W10’un çatısı altında toplamak için birçok açıklama ve düzenleme gelmişti. Windows 7 ve 8.1 sürümlerini kullananlara 1 yıl boyunca Windows 10’a ücretsiz geçiş imkanı sağlayan Microsoft, korsan yazılımcıların dahi Windows 10’u ücretsiz olarak kullanabileceğini açıklamıştı. Artık bu işlemi kullanıcılarının inisiyatifine bırakmak istemeyen yazılım şirketi, yayımlayacağı güncellemeyle herkesin Windows 10 kullanmasını zorunlu hale getirecek.

Şirketin yaptığı açıklamada Windows 10, artık Windows 7 ve 8.1 sürümlere sahip bilgisayarlara otomatik olarak indirilecek. Daha önce yeni sürüme geçiş yapılabilmesi için ekranın sağ alt kısmında bir simge görüyorduk, bundan sonra ise Windows 10’u ‘önerilen güncellemer’ kategorisinde göreceğiz. Eğer sisteminizde otomatik güncelleştirmeler seçeneği kapalıysa Windows 10’a hala geçmemek için fırsatınız var, fakat Microsoft ne yapıp ne edip Windows kullanan herkesi bir şekilde son sürümü kullanmaya mecbur bırakacaktır. Şirketin hedefinde yalnızca bilgisayarlar yok, tabletlerin ve akıllı telefonların da Windows 10’a geçirilmesi hedefleniyor. Böylelikle tüm cihazları tek bünyede toplayıp geniş bir ekosistem oluşturulması hedefleniyor. Microsoft’un bu işin üzerinde bu kadar durmasının sebebi ise daha önce de belirtildiği gibi Windows 10’dan sonra başka bir sürümün artık gelmeyecek olması.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0