Microsoft’tan Windows 10 Mobile’a Büyük Güncelleme!

0
0
0
0
0
Microsoft’tan Windows 10 Mobile’a Büyük Güncelleme!
29 Temmuz’da Windows 10’u hizmete sunan fakat mobil versiyonuyla ilgili geç kalmalarından ötürü eleştirilen Microsoft, Windows 10 Mobile için yeni bir yapı yayımladı.
Microsoft, Windows 10 Mobile için 10512 adındaki güncellemesini yayımladı. Yeni güncelleme, performans olarak iyileştirmeyle birlikte arayüzde bazı değişiklikler ve hata düzeltmeleri bünyesinde barındırıyor.

Arayüz olarak yapılan değişikliklerden bir tanesi, Windows Fotoğraflar uygulaması içinden kilit ekranı ve arka plan görüntülerini ayarlama özelliği. Daha önce kilit ekranı ya da ana ekranda görünen fotoğrafları değiştirebilmek için cihazdaki mobil ayarlar bölümüne girilmesi gerekiyordu. Artık bu işlem, fotoğrafların bulunduğu uygulama içerisinden direkt olarak yapılabilecek.

Bazı mobil kullanıcılar, SD kart üzerinden yükleme yapamadıklarıyla ilgili geri bildirimlerde bulunmuşlardı. Microsoft tarafından yapılan açıklamada bu hatanın da düzeltildiği bildirildi.

Kamera ve kısa mesajla ilgili bazı düzeltmeler de yapıldı. Microsoft tarafından yapılan açıklamada, telefonun kilitli olduğu halde kamera uygulamasını başlatması ve gelen SMS bildirimlerinin alınmaması gibi sorunların düzeltildiği belirtildi. Ayrıca bazı telefon görüşmeleri bittikten sonra çıkan dokunmatik ekran algılama probleminin de ortadan kaldırıldığı açıklandı.

Microsoft, Windows 10 Mobile’ın daha önce Eylül ayı gibi çıkacağını belirtmişti fakat gelen son haberler bu tarihin Kasım ayına sarktığı yönünde. Joe Belfiore’un daha önce yaptığı bir röportajda işletim sisteminin büyük bir bölümünün tamamlandığı ve en kısa sürede hizmete sokmak istediklerini belirtmişti.

Microsoft, ilk olarak hangi Lumia cihazlara Windows 10 Mobile işletim sisteminin geleceğini daha önce açıklamıştı. Hangi cihazların olduğunu tekrar hatırlamak isteyenler, şuradaki bağlantıyı kullanabilirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0