Microsoft'un Blogu Hacklendi

0
0
0
0
0
Microsoft'un Blogu Hacklendi
Syrian Electronic Army (Suriye Elektronik Ordusu) daha önceki hack saldırılarının ardından Microsoft firmasına daha fazla saldırı düzenleyeceklerini söylemişti. Son hamleleri sözlerini tuttuklarını gösteriyor. Microsoft Office blogu güncellemenin hemen ardından defalarca hacklendi.
Syrian Electronic Army (Suriye Elektronik Ordusu) daha önceki hack saldırılarının ardından Microsoft firmasına daha fazla saldırı düzenleyeceklerini söylemişti. Son hamleleri sözlerini tuttuklarını gösteriyor.

Microsoft'un Office yazılımları ile ilgili kullandığı Office Blog, tasarımı yenilendikten hemen sonra SEA tarafından hacklendi. Birkaç defa sitenin arayüzünü değiştiren SEA, bir de siteye "Suriye Elektronik Ordusu tarafından hacklenmiştir" ifadesini bıraktı.

Saldırıyı topluluğun Twitter hesabından yaptıkları paylaşımlarla da duyuran SEA, sitenin kontrol paneline ait ekran görüntülerini paylaşarak Microsoft'u "çalışanlarınızın bilgisayarları hacklenmiş ise ve bunun farkında değillerse CMS'yi değiştirerek kurtulamazsınız" diyerek küçümsedi.

SEA'nın Microsoft'a düzenlediği son saldırı, Microsoft'un bazı çalışanlarının eposta hesaplarının Suriye Elektronik Ordusu tarafından ele geçirildiğini fark ettiği anda gerçekleşmişti ve Microsoft'un resmi blog sayfası ile Twitter hesabından şirket içi konuşmalar yayınlanmıştı. Ayrıca XBOX destek hattının Twitter hesabını da ele geçiren SEA, Skype'ın da blog sayfasını ve Twitter hesabını birkaç ay içinde hacklemişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0