Microsoft’un Yazılım Uzmanı: CCleaner’ı Kullanmayın!

11
3
3
2
0
Microsoft’un bir canlı yayın konuğu olan yazılım uzmanı, CCleaner programının yanlış kullanılması sonucu sisteminizin zarar görebileceğini söyledi.
Eminim ki birçok kişi, kullanımı kolay ve etkili olan CCleaner temizlik programını kullanıyordur. Yaklaşık birkaç dakikalık işlemin ardından bilgisayarınızı birçok gereksiz ayrıntıdan kurtaran CCleaner, Microsoft’un yazılım uzmanına göre bilgisayarınızda kesinlikle olmaması gereken bir program.

Microsoft’un yazılım uzmanı olan Gov Maharaj, internetten canlı olarak yayınlanan The Defrag Show’da bir kullanıcının sorduğu soruya birçok kişiyi tedirgin edecek cevap verdi. (programı bilgisayarına kuran kişilerden bahsediyorum) Kullanıcı, Windows 7’den 10’a geçişi sırasında sistemin açılmadığını söyledi. Maharaj ise gereksiz sürücüleri ve yazılımları kaldırması gerektiğini, arkasından da “Kibarca nasıl söyleyebilirim bilmiyorum ama CCleaner… Onu kullanmayın, haydi diğer soruya geçelim” dedi.Maharaj’ın bunu söylemesinin sebebi ise CCleaner’ın kayıt defterini temizlemeye yönelik araçlarının sistemde ciddi sorunların oluşmasına neden olduğunu ve bazı durumlarda sistemin baştan yüklenmesi gerektiğini iddia etmesi. (bunlarla uğraşmayın da başka bir program bulun diyor işte)
11
3
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
11
3
3
2
0