• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Windows 10'u Kanıtlamak Amacıyla Robotik "Air Hockey" Masası Yaptı!

Microsoft, Windows 10'u Kanıtlamak Amacıyla Robotik "Air Hockey" Masası Yaptı!

0
0
0
0
0
Microsoft Windows 10 tarafından kontrol edilen bir robotik air hockey masası yaptı
Microsoft en yeni işletim sistemi olan Windows 10'dan, kullanıcıların aksine oldukça memnun. Öyle ki bu işletim sisteminin her türlü cihaza uyanlanabilecek olduğunu savunan Microsoft, bunu kanıtlamak amacıyla küçük bir gösteri yaptı.

Bugün Microsoft, duyurduğu Windows 10 IoT işletim sistemi ile çalışan air hockey masasını basın karşısına çıkardı. Bu masanın kullandığı işletim sistemi, Windows 10'un indirgenmiş bir sürümü sayılabilecek olan IoT (Internet of Things). Microsoft'un, Windows 10'un bu sürümünü kullanmasının nedeni ise bu işletim sisteminin parçalar arasındaki veri alışverişini kablosuz şekilde, yani internet üzerinden yapan bir sistem olması.Microsoft mühendisleri, masada kullanılmış olan IoT işletim sistemini önceden yüz tanıma sistemli kapılar gibi teknolojilerde de kullanmıştı. Bu kapılar sadece karşıdaki kişinin yüzünü tanıdığında açılması gerektiği için tahmin edebileceğiniz gibi kablosuz bir teknoloji, bu sistemi bir adım ileri taşıyabildi.

Ayrıca bu işletim sistemi geliştiricilerin sıklıkla kullandığı C++, C#, Java, Visual Basic, Python ve Node.js gibi program dillerini de destekliyor. İşletim sisteminin eski bir versiyonu birkaç aydır ücretsiz bir şekilde indirilebilir durumda.

Kaynak: BusinessInsider
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0