Microsoft Xbox Oyunlarını HoloLens'e Getiriyor

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik boyutunu bambaşka bir seviyeye çıkaracak olan HoloLens, yapılan tanıtım videoları ve açıklamalarda, öncelikli hedef olarak tasarımcıları ve sanatsal diyaznlarla uğraşanları görüyordu. Ancak Xbox ve Microsoft tarafından yapılan açıklamalar oyun dünyasının seyrini değiştirecek türden.

Microsoft geçtiğimiz aylarda sanal gerçekliğe yepyeni bir boyut katacak, çoğumuzun bilim kurgu filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz diyaznı olan HoloLens'i tanıtmıştı.

Ancak yapılan tanıtımlar olsun, yayınlanan videolar olsun HoloLens'in önceliğinin tasarım ve dizayn olduğu izlenimine varmıştık. Ama bugün yapılan açıklamalar, HoloLens'in oyun sektörüne bomba gibi gireceğini gösterir türden.

GDC 2015'de bugün yapılan programda söz olan Xbox'ın patronu Phil Spencer, Microsoft'un fütüristik sanal başlığı olan HoloLens'e Xbox oyunlarını getirme ile ilgilendiğini doğruladı. 
''Oyun ve eğlence çok farklı bir boyuta çıkacak'' diyen Spencer, Microsoft'un tanıtımından bu yana geliştirmeye devam ettiği HoloLens için, kapılarını diğer geliştiricilere de açacağını da sözlerine ekledi.Microsoft tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde; ''Sunduğumuz bu fırsattan yararlanan bu denli kullanıcı ve işletme varken, HoloLens'in sağladığı kullanım da oyun oynama adına büyük bir fırsata dönüştürülebilir''.

Spencer, şuan için PC ve oyun konsollarının oyun sektörünün en önemli parçaları olduğuna ancak HoloLens'in Windows Insider Program sistemine üye olan geliştiriciler sayesinde önemli bir adım atabileceğine inanıyor.
Önümüzdeki ay yapılacak olan Microsoft's Build Conference'da HoloLens'in oyun sektöründe nasıl bir yeri olacağı hakkında detaylı bilgilere ulaşmayı bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0