Microsoft'tan Lumia Telefonlar İçin Yeni Patent

0
0
0
0
0
Microsoft'un Lumia telefonlarına özel çıkarttığı patent Birleşik Devletlet Patent Ofisi'nde ortaya çıktı.
21 Ocakta görücüye çıkacak Windows 10 ile beraber atağa geçmesi beklenen Microsoft'un Windows Phone, yani Lumia telefonlarına özel bir patenti ortaya çıktı. Birleşik Devletler Patent Ofisi'nin internet sitesindeki bu bağlantı aracılığıyla ortaya çıkan patent Lumialar için özel bir mod ekleyecek.

Patent detaylarına bakıldığında Inconspicuous Mode (Farkedilmeyen Mod/Gizlilik Modu) adındaki sistemin bazı ortamlarda telefonun sesini, ışığını, titreşimini kısma gibi gereksinimleri otometik olarak yapmasını sağlayacak.Ortaya çıkan patente göre Windows telefonlar bulunduğunuz ortamı anlayarak ona göre bir moda geçecek. Örneğin sinema gibi telefonunuzun sesini kısmanız gereken bir ortamda eğer ki siz unutursanız telefonun sesini ve ışığını kısacak. Ya da bir toplantı ortamındayken aynı şekilde otomatik olarak sizi rahatsız etmeyecek ve küçük düşmenizi engelleyecek şekilde moda geçiş yapacak.

Bu özelliğin konum, NFC ve kablosuz ağ bağlantılarıyla çalışacağı belirtilmiş. Aynı zamanda sizin de takvim üzerinden yapacağınız ön hazırlık sonucunda telefon belirttiğiniz tarih ve saatte belirttiğiniz moda geçiş yapabilecek.

Sonuç olarak güzel bir detay olacak olan bu moda ait patentin 13 Ocak 2015 tarihinde alındığını belirtelim. Yakın zamanda çıkacak Lumia telefonlarda göreceğimiz özelliğin ne derece kullanışlı olduğunu ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0