MIT, Donald Trump Gibi Konuşabilen Bir Yapay Zeka Geliştirdi!

1
0
0
0
0
MIT'nin yeni yapay zekası, Donald Trump'ın konuşma yapısını analiz ediyor ve bunu kendine uyarlayarak tweet atıyor.
Mükemmel teknolojiler geliştirmesiyle yakından tanıdığımız Massachusetts Institute of Technology (MIT), şimdi de Donald Trump'ı kızdırabilecek yeni bir yazılımla gündeme geldiler. Super Tuesday etkinliğindeki sayımlara göre birçok eyalette liderliği elinde bulunduran Donald Trump, bu zaferinin ardından birkaç konuşma yapmıştı ve yaptığı konuşmalarla onu sevmeyenlere birkaç haklı sebep daha vermişti. Bu noktadan sonra sabrı taşan MIT araştırmacıları "Deep Drumpf" isimli yapay zekayı üretti.

Bu yapay zeka, sadece Twitter üzerinde çalışan ve tweet'ler atarak kendini gösteren bir yazılımdan ibaret. Donald Trump'ın konuşmalarını dinleyen ve bu konuşmaları analiz ederek en çok kullanılan kelimelere, kullanılan sözcük şekillerine göre kendini ayarlayan Deep Drumpf, Twitter'da birkaç başarılı deneme tweet'i attı.
 
 


Yapay zekayı geliştiren ekibin başında bulunan Bradley Hayes: "Donald Trump'ın kullandığı dil, diğer adayların kullandığı dile göre çok daha basit ve öngörülebilir. Bu nedenle onu seçtik" şeklinde açıklamada bulundu. Yapay zekanın çalışma şekline değinen Hayes: "Sistemin çalışmasını sağlayan algoritma, özellikle cümle yapılarını oluşturan katmanları inceliyor ve bu katmanlardan öğrendiği şeylerle kendi cümlelerini kuruyor" dedi.Deep Drumpf'a verilen ismin de güzel ve anlamlı bir hikayesi var. Alman asıllı olan Donald Trump'ın büyükbabası Amerika'ya taşınmalarının ardından soyadını değiştirmeye karar vermiş. O zaman "Drumpf" olan soyadını "Trump" ile değiştiren adam, torunu olan Donald'a böyle komik bir eski soyadı miras bırakmış.

Kaynak: TheNextWeb 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0