• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft’tun Çinlilere Özel Lumia 930’u Satışa Çıkarılıyor

Microsoft’tun Çinlilere Özel Lumia 930’u Satışa Çıkarılıyor

0
0
0
0
0
​Microsoft’un işletim sistemi Windows dünya genelinde en fazla geliştirilen ve tercih edilen işletim sistemi olmasına rağmen akıllı telefonlardaki işletim sistemi Windows Phone da bir o kadar ihmal ediliyor. 
Microsoft’un işletim sistemi Windows dünya genelinde en fazla geliştirilen ve tercih edilen işletim sistemi olmasına rağmen akıllı telefonlardaki işletim sistemi Windows Phone da bir o kadar ihmal ediliyor. Ülkemizde de birçok kullanıcısı bulunan Windows Phone 8.1, uygulama ekosistemi içerisinde en az içeriğe sahip işletim sistemi olmasından dolayı bir türlü istenilen seviyeye gelemedi. Bu yüzden Microsoft’un Android uygulamalarına önem vereceği üzerinde konuşuluyor.

Bunun dışında Asya ülkelerine Windows Phone 8.1’i aşılama çabalarına devam eden Microsoft, sadece Çin’de satılmak üzere Nokia Lumia 930’un renk olarak bir versiyonunu satışa sundu.Qualcomm Snapdragon 800 işlemcili, 20 MP PureView kameralı telefona donanımsal olarak farklı bir değişiklik uygulanmadı. Cihaz, altın renklere bürünen alüminyum çerçeve ve Nokia logosuyla birlikte Çin’de satışa sunulacak.

466 dolar etiket fiyatının olması beklenen cihazın ülkemizde satışını beklemek hayalcilikten öteye gitmez. Zira telefondan 3 bin adet üretildiği söyleniyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0