Google, Now on Tap Özelliğini Duyurdu

0
0
0
0
0
Google Now'ın daha gelişmiş versiyonu Now on Tap Android M ile geliyor.
Uygulamalar arasında gidip gelmeden, aradığınız sorulara cevap bulmanızı sağlayan Google Now'un daha akıllı versiyonu Now on Tap Android 6.0 M ile birlikte gelecek.

Now on Tap, anlara ve bağlamlara odaklanarak bize bulunduğunuz uygulamanın içeriğini göze alarak sorduğunuz sorulara cevap arayacak.Konuyla alakalı sunumdan yola çıkarak örneklersek, müzik uygulamanızdan müzik dinliyorsunuz. Ve dinlediğiniz grubun solistinin adı aklınıza gelmedi. "Onun gerçek adı ne?" şeklinde, yani şarkı ismi ya da şarkıcı bilgilerini girmeden Google’a sorduğunuzda, Google’ın soruyla ilgili eksik parçaları bağlamsal olarak tamamlayıp size cevap vermesini sağlıyor.E-posta, Hangouts ya da Google Chrome içinde de kullanabildiğiniz özellik uygulamanın anlık içeriğindeki film, müzik veya aktör gibi başka bir konuda olan ek bilgiye aktif olarak ulaşmanızı sağlıyor. Yanıtlar eğer film ise Youtube değil ise deep web linkleri size gösteriliyor.

Gerekli API entegrasyonunu sağlayan Google, bu özelliğin geliştiricilere açılacağını ve ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili detayları paylaşacağınız açıkladı. Bakalım günlük kullanımda ne kadar iyi çalışacak ve Google Now kadar batarya tüketecek mi merak konusu.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0