• Anasayfa
  • Yazılım
  • Nvidia, Android Works Adlı Oyun Geliştirme Platformunu Duyurdu

Nvidia, Android Works Adlı Oyun Geliştirme Platformunu Duyurdu

0
0
0
0
0
Ekran kartı üreticisi olan NVIDIA, Project Tango gibi yüksek performanslı Android cihazlar için işlemci teknolojisi sağlayarak son birkaç yıldır Android'in arkasında ki büyük güçlerden biri olmuştur. Şimdi onlar için bu gücü kullanma zamanı
Android ile işbirliğini Nvidia Shield oyun tableti ve Android TV ile pekiştiren Nvidia, şimdi ise yaptığı duyuru ile işbirliğini daha da kuvvetlendirmiş durumda. 

Nvidia, geçtiğimiz günlerde oyun geliştiricileri için sunulan GameWorks platformunu genişleterek yeni AndroidWorks platformunu duyurdu.GameWorks'den bahsedecek olursak, Nvidia PhysX, VisualFX, OptiX ve Core SDK gibi teknolojileri barındıran GameWorks, oyun geliştiricilerine üst düzey ve kullanımı kolay bir şekilde oyun geliştirme imkanı sunuyor. Nvidia, "NVAPI" kullanılarak oyunlarla senkronize edilen bu modüller için gelişmiş algoritmalar içeren yazılımları kullanarak geliştiricilere farklı ve daha yaratıcı bir oyun geliştirme deneyimi sunuyor.

AndroidWorks ise GameWorks platformuna benzer bir deneyimi Android için oyun geliştiren kullanıcılara sunuyor. Nvidia tarafından mobil oyun geliştiricilerinin erişimine açılan oyun geliştirme platformu AndroidWorks, oyun geliştirme sürecini kısaltmak için özel algoritma ve gelişmiş kodlar içeren kütüphanelerini de geliştiricilerin erişimine sunuyor. Ayrıca AndroidWorks'ün Tegra cihazların dışındaki platformlarda da rahatlıkla çalışabileceğini belirten Nvidia, AndroidWorks'ün sık sık güncelleneceğinin de altını çizdi. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0