Opera’nın Android Sürümü Artık Daha Kota Dostu

0
0
0
0
0
Alternatifler arasında en çok tercih edilen masaüstü tarayıcılar arasında yer alan Opera’nın Android sürümü Opera Mini, gelen güncelleme ile artık daha kullanıcı ve kota dostu.
Şimdiye dek bir “ya hep, ye hiç” tarayıcısı olarak işlev gören Opera Mini, özellikle limitli internet paketi kullanıcılarının mobil cihazlarında huzur içinde kullanamadığı ve mobil olsa dahi internet sitelerinin verilerini azaltamayan, mobilde bile masaüstü versiyonda site açıyormuş gibi davranan bir hali vardı.

Son gelen güncelleme ise Opera Mini’yi daha kota dostu bir hale sokarak yüksek sıkıştırma oranı seçeneğini tarayıcıya dahil etti.
Kıymetli bant genişliği seçeneğinden taviz vermeyen tarayıcı dilerseniz video içerikler gibi savurganlıklara da izin verirken görsellerin boyutlarını yine yüksek çözünürlükte bırakabiliyor ki bu seçenekler 3G ya da Wi-Fi bağlantıda webde dolanırken en çok veri harcayan unsurlar.

Hala alternatiflerinden daha fazla veri harcamanıza imkan verebilen bir tarayıcı olmasına rağmen; Opera Mini, artık bu yüksek sıkıştırma oranı seçeneği ile değerli internet paketinizi sizden habersiz tüketmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0