oPhone ile Kokulu Mesaj Göndermek Mümkün

0
0
0
0
0
Fransız bir araştırma tesisi olan Le Laboratoire, mesajlaşmaya duygusal bir boyut kazandırarak koku bazlı iletişimi sağlayan uygulamayı yıl sonu müşterilerinin beğenisine sunacak.
Fransız araştırma tesisi olan Le Laboratoire, mesajlaşmaya duygusal bir boyut kazandırarak koku bazlı iletişimi sağlayan uygulamayı yıl sonu müşterilerinin beğenisine sunacak.

Grubun oPhone adında geliştirdiği cihaz mesaj gönderme mantığıyla koku göndererek, koku bazlı iletişimi mümkün kılıyor. Cihazın içerisinde bulunan oChip sayesinde yüzlerce koku sinyali barındırılabiliyor. Bu kokulu chipler, akıllı telefonlarda yüklü olan oTracks adındaki uygulama ile Bluetooth yoluyla eşleşiyor ve istediği kokuyu kullanıcıya ya da oPhone kullanan arkadaşlarına gönderebiliyor. Uygulamayı geliştiren firma, çipin içerisinde bulunan koku seviyesini dört basamaklı sayılara çıkarmayı planlıyor.Uygulama üzerindeki test çalışmalarına devam eden firma, yıl sonu kulanıcılarının karşısına çıkmayı planlıyor. Uygulamadaki temel odaklanan nokta, oPhone ile iletişim alternatiflerinin zenginleştirilmesi.

Bu sıradışı telefonun piyasa fiyatı, yetkililer tarafından henüz paylaşılmadı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0