OS X El Capitan Beta 2 Yayınlandı

0
0
0
0
0
Apple'ın yeni Mac işletim sistemi Mac OS X El Capitan'ın Beta 2 sürümü yayınlandı. Peki El Capitan Beta 2 bize neler sunuyor, detayları haberimizde.
Apple'ın WWDC 2015'te tanıttığı yeni Mac işletim sistemi OS X 10.11 El Capitan'ın Beta 2'si yayınlandı. İlk sürüm yayınladıktan iki hafta sonra yayınlanan güncelleme Apple'ın iki haftada bir güncelleme dağıtacağının sinyallerini veriyor.

Güncelleme büyük ölçüde performansı arttırmaya odaklanmış. OS X Yosemite üzerine kurulmuş güncelleme ile Mac uygulamaları daha hızlı bir hale geliyor. Ayırca OS X El Capitan daha önce iPhone'lar için sunulan Metal özelliğini Mac'e taşıyarak grafik performansını daha verimli hale getiriyor.Geliştiriciler için yayınlanan 15A204h kodlu güncelleme, UDID kayıtlı hesaplar için Mac App Store ve Apple Geliştirici Merkezi üzerinden indirilebilir. Yayınlanan Beta sürümü bir de OS X Server 5.0 Beta 2'yi de içeriyor.

Gelen güncelleme ile Spotlight derin işlevsellik kazanmış. Ayrıca Safari için de bir çok yeni özellik eklenmiş. Split View adı verilen ekranı ikiye bölme özelliği ise güncelleme sayesinde verim kazanmış. Posta, Fotoğralar gibi birçok Apple uygulamasına da yeni özellikler eklenmiş ve küçük iyileştirmeler yapılmış.Önümüzdeki Sonbahar aylarında tam sürümü yayınlanacak olan OS X El Capitan şimdiden Mac kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Fakat Yosemite gibi birçok Mac'e sorun getirecekse (Benim kullandığım Mac'te laglar, buglar dolu) biraz daha bekleyelim geldiğinde sorunsuz gelsin. Ufak bir hatırlatma: UDID kaydı ile indirmeye açık olan güncellemenin Public Beta sürümü Temmuz'da yayınlanacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0