Parallels 11 Cortana’yı Mac’e Getiriyor

0
0
0
0
0
Parallels 11 Cortana’yı Mac’e Getiriyor
MacOS X için kullanılan sanal Windows aracı Parallels’in son sürümü Cortana’yı Siri’nin MacOS sürümünden önce Mac bilgisayarlara taşıyor.
Parallels 11’in en büyük özelliği Mac bilgisayınızda eksiksiz bir Windows deneyimi sunmasının yanı sıra Cortana’yı masaüstünüze getirmesi.

Evet bu araç sayesinde Siri bilgisayara gelmeden Windows’un sanal asistanı Cortana’yı masaüstü ya da dizüstü Mac’inizde kullanabilir ve adeta Apple’ı trolleyebilirsiniz.

Parallels daha önceki sürümleri ile de Windows uygulamalarını “Uyumluluk Modu” sayesinde Mac bilgisayarınız ile çalıştırmanıza imkan veriyordu; ancak ilk kez bu kadar temel bir Windows eklentisini çalıştırmanızı sağlıyor.

Parallel’in Cortana’yı Mac’inizde çalıştırabilmesi için öncelikle bilgisayarınıza sanal Windows 10’u yüklemeniz gerekiyor sonrasında ise sanal asistanınız aynı Windows 10’da yaptığı gibi emirlerinizi yerine getirmek üzere hazır oluyor ve hatta Mac’in yer bilgilerini kullanmanıza da izin veriyor ve adeta normal bir Mac uygulaması gibi çalışıyor.
 

Parallel 11 bu özelliği dışında performans artışı da sağlıyor ve Windows’u son versiyonundan %50 daha hızlı açıp kapatıyor ve ayrıca yeni seyahat modu ile %25 daha fazla batarya ömrü sunuyor; ancak ne getirirse getirsin en cezbedici özelliği Mac ile Cortana keyfi.

Parallels 11, şu an için 80 Dolar karşılığında sahip olabileceğiniz bir araç ve eğer daha önceki iki versiyondan birisine sahipseniz 50 Dolar karşılığında versiyon yükseltmeniz de mümkün.Eğer kullandığınız cihaz Mac Pro ise bu canavarın donanımından en üst seviyede faydalanmak için ise Parralles 11’e 100 Dolar vermeniz gerekiyor; çünkü aracın Mac Pro için ayrı bir sürümü bulunuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0