Skype'da Çoklu Oturumu Açma

3
2
0
0
0
Programsız olarak Skype'ta çoklu uygulamanın en kolay yolunu anlattık.
Skype internet ağı üzerinden insanların iletişim kurmasını sağlayan bir yazılım, eski tabirle MSN gibi bir arama uygulaması. Amerika’da da çok ucuza konuşulması ile ün kazanmış ve dünyada da milyonlarca insana telefon ve internet üzerinden konuşma imkânı veren ücretsiz bir yazılım. İletişim aracı olarak en sık kullandığımız telefonlar, ne kontore ne de fatura ücretlerine yetişmemiz sürekli kullanım alanının içerisinde olduğu için mümkün değildir. Yüksek fatura ücretleri canınızı sıkmasın skype sizin ihtiyacınıza cevap verecektir. 
 

 Skype'ta Programsız Çoklu Oturum Açma


Bunun için sadece skype indirmeniz ve Skype ‘a kayıt olmanız yeterlidir.Ses kalitesi oldukça yüksektir ve kulaklığı takarak saniyeler içerisinde görüşme yapabilirsiniz. Skype oturumu olan arkadaşlarınızı ekleyebilir ve mail üzerindende oturuma sahip olmayan arkadaşlarınızıda davet edebilirsiniz.Aynı zamanda istediğiniz arkadaşınızla mesajlaşabilirkarşılıklı online kamera görüntüsü isteğinde bulunabilirsiniz. Size arkadaşlarınızın özel günlerini hatırlatmaya, iş arkadaşlarınızla skype üzerinden toplantı ve çalışma yapmaya çeşitli dil öğrenmede fayda sağlamaya yönelik birçok olayı anlatabileceğiniz karşılıklı paylaşımda bulanabileceğiniz bir iletişim aracıdır. Sizin için uygun olan bilgisayarınız telefonunuz ya da skype özelliğine sahip televizyonunuzda kullanabilirsiniz.

Daha fazla özellik olarak wi fi ağları, telefon numaraları ve sms düşük ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. En çok görüntülü olarak kullanılan skype amacı sorunsuz sohbet edebilmenizdir. Windows Live Messenger bilindiği üzere kaldırılması ile bu boşluğu skype almıştır. Skype bilgisayarınızda oturum açarak onu kapatmadan başka oturum açmanıza da yardımcı oluyor.Bu da birden çok hesabı olanlar için hızlı bir şekilde hesaplarını kontrol altına alınmasına fayda sağlıyor. Bunun için herhangi bir programa gerek olmadan aynı anda oturumlar açabilir ve bozuk programlar bilgisayarınıza zarar veren virüslerden bilgisayarınızı korumuş olmaktadır. Skype'de çoklu oturum açmak çok kolay. Aynı anda bilgisayarınızda sınırsızca hesap açabilirsiniz bunun için yapılması gereken adımları size kısaca anlatıyoruz.

Masaüstünde olan skype kısa yoluna farenizin sağ tuşuyla tıklayarak özelliklere girin ve skype dizinine göz atın hedef kısmında yazan yazının sonuna phoneskype.exeyazıyoruz. Diğer skype oturumumuz için kısayol oluşturmak gerekiyor. Masaüstüne tıklıyoruz yeni seçmesine basıyoruz önümüze pencere çıkıyor kısayol kısmına skype.exe konumunu yapıştırıyoruz. Örneğin;"C:Program Files(x86)SkypePhoneSkype.exe/secondary gibi olması gerekmektedir. Masaüstünde iki ayrı skype oturumu açılma işlemi bu sayede tamamlanmış oluyor ve farklı hesaplarla aynı anda çok sayıda oturum açma olanağına sahip olursunuz bu size oldukça avantaj sağlar yani oturumunuzu kapatıp diğer hesabınıza girmek yerine oturumunuz açık kalarak bir diğer hesabına rahatlıkla erişimi kolaylaştırarak herkes tarafından sıkça kullanılan skype oturumunuzu açmanıza yarar sağlıyor.


 
Eğer Windows 8 işletim sistemine sahipseniz CTRL ve ALT tuşlarıyla başlat tuşuna basmanız sayesinde Windows 8 ara yüzüaçılacaktır. Aramaya girerek çalıştır demeniz ve görselde önce sağ üst tarafa çalıştır yazmanız ve sol kısımdaki çalıştır yazan yazıya tıklamanız gerekir. Windows 7 kullanıcısı ise öncelikli olarak başlata tıklayıp daha sonra açılan penceredeki kısıma çalıştır yazarak enter tuşuna basınız. Bu durumda otomatik olarak algılayacaktır. Tabibilgisayarınızın 32bitmi yoksa 64bitmi olduğunu masaüstüne sağ tıklayarak özellikler kısmından öğrenebilirsiniz ve devamında da yukarıda anlattığımız gibi 32 bit ise "C:/Program/Files/Skype/Phone/Skype.exe"/secondary yazıp tamam demelisiniz fakat 64 bit ise "C:"/Program Files (X86)Skype/phone/skype.exe"/secondary yazarak tamam tuşuna tıklamanız durumunda programsız skype çoklu oturumu sorunsuz bir şekilde birden fazla hesapla sizde katılabilirsiniz.
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0