Project Spartan'ın Asıl Adı "Microsoft Edge" Oldu!

2
1
0
0
0
Bugün Microsoft'un "Build" adlı konferansında Project Spartan'ın da asıl adı belli oldu. "Microsoft Edge" olarak lanse edilen Project Spartan, Internet Explorer'ın yerini alıyor.
Microsoft'un bugün yaptığı Build adlı konferansta bir sürpriz ortaya çıktı. Aylardır "Project Spartan" olarak bildiğimiz Microsoft'un Internet Explorer'ın yerini alacak olan yeni tarayıcısı "Microsoft Edge" adını alıyor.

Proje aşamasında olduğu için Project Spartan adını almış olan bu yeni tarayıcı "Spartan" olarak değil, Microsoft Edge adıyla gelecek. Microsoft Edge, Windows 10'un varsayılan tarayıcısı olarak Internet Explorer'ı tarihe gömüyor.Microsoft'un sesli asistanı olan Cortana ile tam uyumlu olarak çalışacak olan Microsoft Edge'de kendi içinde okuyucu, not alma ve paylaşma özellikleri ile beraber karşımıza çıkacak.Ayrıca basit ve minimalist olacağı söylenen Edge, EdgeHTML adlı özel bir render motoru kullanacak.Son olarak bir tanıtım videosu da yayınlayan Microsoft bu tarayıcının da resmi tanıtımını yapmış oldu.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0