QLED Teknolojisi, İnsan Vücudunda Kullanılabiliyor Olacak

0
0
0
0
0
Koreli bilim insanları, QLED teknolojisinin insan üzerinde kullanılmasını sağlayan araştırmalar yapıyorlar.
Dünyanın en ince ve bükülebilen QLED’ini üreten Koreli bilim insanları, QLED’in çok ince bir katmandan oluşmasından dolayı insan cildi üzerinde kullanılabilir olmasını araştırıyorlar.

QLED’i OLED’le kıyasladığımızda bazı avantajlarının olduğunu söyleyebiliriz. OLED’e göre daha gelişmiş olan QLED, renk doygunluğunun yanı sıra su ve oksijen gibi çevreyi kuşatan güvenlik sistemine de sahip.

Ürünü süper ince tabakalı film malzemesi kullanarak üreten bilim insanları, bu sayede ürünün bükülüp dışa doğru uzatılmasını mümkün kılıyor. Bunun dışında insanın kolu ya da herhangi bir yerinde deriyle bağlantılı olduğunda düşük voltajda işlev görebiliyor.

Bizim en fazla dikkatimizi çeken konulardan bir tanesi de QLED’deki PPI yoğunluğunun 2460 olması. Şu anda üst düzey akıllı telefonlarda ppi yoğunluğunun 500 civarında olduğunu söylersek sanıyorum arasındaki farkı daha rahat kavrayabilirsiniz.QLED’in kullanıcılarla ne zaman buluşacağı şimdilik belli değil. Fakat filmlerden aşina olduğumuz o görüntüler, sanıyorum yakın zamanda sıradan bir teknolojik yenilik olarak herkes tarafından kullanılıyor olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0