• Anasayfa
  • Yazılım
  • Qualcomm, Hızlı Şarj Teknolojisini Gösteren Video Yayınladı

Qualcomm, Hızlı Şarj Teknolojisini Gösteren Video Yayınladı

0
0
0
0
0
Qualcomm, Hızlı Şarj Teknolojisini Gösteren Video Yayınladı
​Snapdragon işlemcileriyle akıllı telefon dünyasının işlemci yükünü çeken Qualcomm, Hızlı Şarj 2 teknolojisinin verimliliğini ölçen bir video yayınladı.
Snapdragon işlemcileriyle akıllı telefon dünyasının işlemci yükünü çeken Qualcomm, Hızlı Şarj 2 teknolojisinin verimliliğini ölçen bir video yayınladı.

Videoda her biri Nexus 6 olan üç tane akıllı telefon bulunuyor. Nexus 6’larda sırasıyla 5 volt 1 amperlik adaptör, 5 volt 2 amperlik adaptör ve Qualcomm’un şarj teknolojisi olan 3 amperlik Quick Charge 2.0 kullanılıyor.

Videoda görüldüğü üzere Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisinin kullanıldığı Nexus 6, 40 dakika içerisinde %50 şarj seviyesine ulaştı. 2 amperlik adaptörün kullanıldığı Nexus 6 aynı süre içerisinde %32 ve 1 amperlik şarj adaptörünün kullanıldığı Nexus 6, %22 şarj seviyesine ulaştı.

Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 2.0, sadece belirli Snapdragon yonga setlerinde yer alıyor. Hızlı şarj teknolojisiyle uyumlu olan 13 Android cihaz ise şu şekilde; Samsung Galaxy Note Edge, Samsung Galaxy Note 4, HTC Desire EYE, İkinci nesil Motorola Moto X, Sony Xperia Tablet Z3 Compact, Sony Xperia Z3 Compact, Sony Xperia Z3, HTC One (M8) Sony Xperia Z2 Tablet ve HTC One remix.
 

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0