RAM Belleğin Yetersiz Kalması Olay Çıkardı

0
0
0
0
0
RAM Belleğin Yetersiz Kalması Olay Çıkardı
Los Angeles'taki ulusal hava kontrolörleri derneği başkanı Nate Pair'in yaptığı açıklamaya göre sistem eğer 1 saat kapalı kalsaydı bunun etkisinden günler boyu uçaklar rötar yaparak kalkacaktı.
Bildiğiniz üzere hava yolları şirketleri uçaklarının rötar yapmasını genellikle hava durumuna bağlar. Fakat Los Angeles'ta 30 Nisan tarihinde yapılması gereken uçuşun ertelenmesi hava şartlarından dolayı değildi. ERAM adı verilen uçuş kontrol sisteminin merkezi konumunda yer alan bilgisayarın RAM belleği yetersizdi.

Yolcu uçaklarının basit bir uçuş planı vardır buda ERAM adı verilen uçuş kontrol sistemini çok yormaz fakat U-2 casus ismindeki bir uçak çok karmaşık bir uçuş planına sahipti, sistemin limitlerini zorlayarak kilitledi ve 45 dakika gibi bir süreç içerisinde sistem kapalı kaldı.

Los Angeles'taki ulusal hava kontrolörleri derneği başkanı Nate Pair, yaptığı açıklamaya göre sistem eğer 1 saat kapalı kalsaydı bunun etkisinden günler boyu uçaklar rötar yaparak kalkacaktı. Bu sorun çözüldükten sonra uçuş kontrol sistemi ERAM'a daha fazla RAM bellek takıldı. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0