Google'ın Karateci Robotu: Atlas

0
0
0
0
0
​Google’ın sahibi olan Boston Dynamics tarafından geliştirilen Atlas isimli robotun hareketleri, oldukça ilgi çekici. Karate Kid filmindeki efsane tekme hareketini taklit eden Atlas, 188 cm boyunda ve 160 kilo ağırlığında.
Google’ın sahibi olduğu Boston Dynamics tarafından geliştirilen Atlas isimli robotun hareketleri, oldukça ilgi çekici. Karate Kid filmindeki efsane tekme hareketini taklit eden Atlas, 188 cm boyunda ve 160 kilo ağırlığında.
 
Atlas’ın yapabildikleri sadece tekme atmayla sınırlı değil. Yazılımı Florida’daki İnsan ve Makine Etkileşimi Enstitüsü’ne ait olan Atlas, şoförlükte yapabiliyor. (baya araba kullanıyor yani)
 
Robotun yazılım ekibi, Atlas için oldukça fazla mesai harcadıklarını belirterek şunları aktardı, “Atlas’ın manevra yeteneğini geliştirmek istiyoruz. Çitanın hızı, atların dayanıklılığı, maymunların manevra hareketleri ve insanların tutarlı hareketlerini ona monte etmeye çalışıyoruz


 
Atlas, 28 hidrolik ekleme sahip. Eklem sayısı ve yapabildiği hareketler, onun diğer robotlar arasında en iyilerinden biri olmasını sağlıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0