• Anasayfa
  • Yazılım
  • Samsung, Android İçin Her Ay Güvenlik Güncellemesi Yayınlayacak!

Samsung, Android İçin Her Ay Güvenlik Güncellemesi Yayınlayacak!

0
0
0
0
0
Samsung, Android kullanıcıları sevindirecek önemli bir adım atıyor. 
Samsung'dan belki de Android tarihinin en önemli adımlarından biri geliyor. Şirket, yaptığı açıklamada artık her ay Android işletim sistemi için güvenlik güncellemeleri yayınlayacağını söyledi.

Aslında Samsung'un böyle bir hamle yapmasındaki sebep, Google'dan kaynaklanmakta. Çünkü geçtiğimiz günlerde, Google'da aynı şeyi Nexus'larda yapacağını açıklamıştı. Şimdi de benzer bir hamle Samsung'dan geldi. Tabi böyle bir hamlenin geliyor olması oldukça önemli, çünkü Android telefonların en fazla sıkıntı çektiği şeylerden biri de güvenlik.Bu tarz bir durumun Samsung'dan geliyor olması önemli, çünkü Samsung, özellikle Android güncellemeleri konusunda kullanıcılarını pek memnun eden bir profil çizmiyordu. Android işletim sistemlerinde bulunan güvenlik açıkları da zaten malumunuz. Yani Samsung, bir taşta iki kuş vurma amacında.

Konu hakkında resmi açıklama yapan Samsung cephesi, gelecek olan güvenlik güncellemelerinin aylık şekilde olacağını belirtirken, uygulamanın ne zaman hayata geçeceği ya da hangi Samsung cihazlarını kapsayacağı konusunda şimdilik bilgi vermedi. Dediğimiz gibi bu olayın başlangıcı, -doğal olarak- Google'a dayanmakta. Yani Google'ın Nexus'lara aldığı her ay güvenlik güncellemesi kararının ardından benzer hamlenin Samsung'dan da geliyor oluşu, diğer Android işletim sistemli cihaz üreticilerinden de benzer hamleler görebileceğimiz anlamına gelmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0