Samsung'dan Android Marshmallow İnfografikleri Geldi

0
0
0
0
0
İsmi resmi olarak kesinleşen Google'ın yeni Android işletim sisteminin özellikleri hakkında Samsung'dan güzel infografikler geldi.
Google'ın açık kaynaklı yeni işletim sistemi Android M'in uzun süredir ismi beklenmekteydi. Ortaya pek çok farklı iddianın ve sızıntının çıktığı yeni işletim sisteminin adı, sonunda çok kısa bir süre önce resmi olarak duyuruldu. Yeni Android versiyonunun ismi ''Android Marshmallow'' olacak.

Gerçi biz aylar önceden söylemiştik. ''Google isim konusunda adayları son ikiye indirdi, biri de Marshmallow, büyük ihtimalle o olacak'' diye demiştik de kimse inanmamıştı... Neyse.Tekrar haberimizin konusu olan Google'ın yeni işletim sistemi Adroid Marsmallow'a dönecek olursak; Samsung, Android severlerin merakla beklediği yeni işletim sisteminin bazı özelliklerine yer veren infografikler hazırlamış durumda. Şimdi bu infografiklere birlikte göz atalım:
 

 Uygulama İzinleri

Uygulama izinleri sayesinde hangi uygulamanın telefonunuzda hangi özelliklere erişip erişemeyeceği sizin elinizde. Örneğin Whatsapp'ın konumunuzu kullanmasını istemiyor musunuz? Android M'in sunduğu imkan sayesinde bu durumu çok rahat bir şekilde çözeceksiniz.
 

 Hafıza Kullanımını Takip Etme

Bu özellik sayesinde uygulamaların telefon hafızanızı ne denli kullandığını görebileceksiniz. Ayarlar menüsünde bulunacak ''Hafıza'' sekmesi, size bütün uygulamaların kullandığı hafıza miktarını ve uygulamaların ne sıklıkta açık kaldığını grafik şeklinde sunacak.
 

 Hızlı Parmak İzi Erişimi

Parmak izi okuyucu sensöre sahip telefonlarda, Android M ile tüm birimlere parmak izinizi okutarak ulaşma imkanınız olacak. Telefonu kilitlerken, açarken ya da uygulamalara giriş yaparken kilit koyduğunuz takdirde yapmanız gereken tek şey parmak izinizi kullanmak.
 

 Otomatik Yedekleme

Sıklıkla kullandığınız uygulamaların verilerini kaybetme endişesi çoğu Android kullanıcıda vardır. Özellikle bu durum, telefon değiştirecek kişilere büyük zorluklar çıkarır. Ancak Android Marshmallow ile uygulama verileriniz, her uygulama için 25 MB'a kadar depolama imkanı sunacak olan Google Drive'a yüklenecek. Böylece sizde uygulamalarınız konusunda daha rahat hareket edebileceksiniz.
 

 Güç Tasarrufu

Android M, telefonunuzun bataryası konusunda da Android Lollipop'ta olduğundan çok daha fazla erişim imkanı sunacak. En dikkat çeken özelliklerden biri de, telefonu uzun süre kullanmadığınız zaman devreye girecek olan ''Doze Mode'' özelliği. Bu özellik sayesinde arka planda çalışan programların batarya harcalamaları minimum düzeye inecek ve bu sayede batarya ömründe önemli bir iyileşme olacak.Evet, Samsung'un hazırladığı infografikler bu şekilde. Gerçi Samsung bunları hazırlarken Android M'in adı henüz kesinleşmemişti ve Google geliştiricilere Adroid 6.0 SDK'sını sunmamıştı. Yani önümüzdeki günlerde yeni işletim sistemi Android Marshmallow hakkında çok daha detaylı özellik bilgileri gelecektir.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0