• Anasayfa
  • Yazılım
  • Samsung'dan Windows Güncelleştirmesini Engelleyen Uygulama Hakkında Açıklama

Samsung'dan Windows Güncelleştirmesini Engelleyen Uygulama Hakkında Açıklama

0
0
0
0
0
Samsung, geçtiğimiz günlerde patlak veren ve kullanıcıların Windows güncellemelerini almasını engelleyen sistemi hakkında bir açıklama yaptı.
Birkaç gün önce bu haberimizde sizlere Samsung bilgisayarlarında bulunan ''Disable_Windowsupdate.exe'' adlı  uygulamanın, kendi kendine bilgisayar sisteminde kurulup çalışarak Windows güncellemelerinin ulaşmasını engellediğini söylemiştik.

Bu tarz bir uygulama ortaya çıkınca, Samsung büyük tepkiler almıştı. Çünkü ortada kullanıcı izni ve bilgisi olmadan çalışan, bilgisayar için önemli olan Windows uygulamaları engelleyen bir sistem bulunmakta. İhlal midir yoksa bilinçli bir hareket midir orası muamma. Ancak çoğu kişi, Samsung'un böyle bir uygulamayı kendi güncelleştirme aracı kullanılsın ve bu araç üzerinden Windows güncellemeleri yapılsın diye kullandığını düşünmekte.
 


Bu konu patlak verince doğal olarak gözler Samsung'a çevrilmişti ve kullanıcılar gelecek olan açıklamayı bekler olmuştu. İşte bu beklenen açıklama, bugün Samsung tarafından gelmiş durumda. Açıklama şu şekilde;

''Samsung olarak güvenlik için her zaman bir taahhütümüz var ve Microsoft ile olan ortaklığımızı değerli kılmaya devam edeceğiz.  Birkaç gün içinde Windows Update ayarlarını normale döndürecek bir güncellemeyi, Samsung Yazılım Güncellemesi üzerinden kullanıcılarımıza sunarak, sistemleri Windows güncellemeleri için gereken normal ayarlara döndüreceğiz. Firma olarak her zaman önceliğimiz güvenilir bir kullanıcı deneyimi sunmaktır ve bu konuda sorularınız ya da endişeleriniz var ise bizlerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.''

Samsung'un açıklaması bu şekilde. Ne kadar tatmin eder-etmez orası tartışılır. Ancak kendi adıma konuşmam gerekirse bu açıklama yeterli değil. Çünkü bu tarz bir uygulamanın neden yapıldığı sorusu hala cevap bulmuş değil. Neyse sonuç olarak Samsung, sistemi olması gereken şekline çevirmek adına bir güncelleme gönderecek. Ancak siz kendiniz de ''Disable_Windowsupdate.exe'' uygulamasını rahatlıkla bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0