Samsung Galaxy Swiftkey Sorununa Çözüm Knox ile Geliyor

0
0
0
0
0
Son dönemde Samsung Galaxy Swiftkey üzerinde 600 milyon Galaxy cihazını etkileyecek bir açık patlak vermişti. Bu açık yine Samsung'a ait olan güvenlik organı Knox ile kapatılacak.
Daha önceki haberimizde 600 Milyon Samsung cihazını tehdit eden Swiftkey klavye açığından bahsetmiştik. O yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Swiftkey kullananlar bilirler. Swiftkey klavyeler arasında en gelişmiş sözcük haznesine sahip olanı. İşte bu sözcük hanesini edinmek için WiFi senkronizasyonu yaptığı sırada klavyede bulunan bir açık üzerinden cihazınıza sızmak ve neredeyse tüm bilgilerinize ulaşmak çocuk oyuncağına dönmüştü. Hatta bazı kullanıcılar cihazlarında bu klavyeyi kullanmayı bırakmışlardı.Tüm bu olanlara rağmen Swiftkey bir güncelleme yayınlamasa da Samsung tedbiri elden bırakmayacak. Kore menşeili şirketten gelen açıklamaya göre Samsung'un güvenlik duvarı Knox bu problemi çözecek. Knox firmware'in güvenlik kurallarını güncelleyecek Samsung bu sayede Swiftkey yüzünden olan bütün sorunları çözecek.

Samsung sorunları çözer çözmesine de adı çıktı dokuza inmez sekize. Tahminimizce birçok kullanıcı Samsung cihazlarında bir daha Swiftkey klavyeyi kullanmayacaklardır. Eğer sizde gerçekten gizliliğe önem veriyorsanız, cihazınızın güvenliği hususunda bilmediğiniz ve güvenli olmayan WiFi ağlarını tercih etmemelisiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0