• Anasayfa
  • Yazılım
  • Siber Güvenlik Firmasından Uyarı: "Siber Saldırılar Hiç Olmadığı Kadar Artacak!"!

Siber Güvenlik Firmasından Uyarı: "Siber Saldırılar Hiç Olmadığı Kadar Artacak!"!

0
0
0
0
0
Bir siber güvenlik firmasının yayınladığı raporlara göre bu sene içerisinde siber saldırılar hiç olmadığı kadar artacak.
2015 senesine damgasını vuran olaylardan birisi, şühesiz ki siber saldırılardı. Ülkemizde de birçok sorunun yaşanmasına neden olan hack saldırıları, Anonymous ve birkaç hack grubunu bize düşman eden bazı olaylardan sonra yaşandı. Tam bu olayların sonunun geldiğini düşünüyorduk ki, siber güvenlik firması olan Labris Networks kötü bir açıklamada bulundu.

2015 verilerini yayınlamasının ardından 2016 yılının nasıl geçeceğine dair bir rapor hazırlayan (Labris SOC isimli rapor) Labris Networks, bu sene siber saldırıların çok daha fazla olacağını bildirdi. 2015 senesinde yaşanan siber saldırıların hedefin olan Türkiye, umarız ki 2016 senesinde de böyle bir durum yaşamaz.Labris SOC raporunda paylaşılan veriler arasında oldukça ilginç bir bilgi de yer alıyor. Bu raporun belirttiğine göre son birkaç senede yaygınlaşan "fidye yazılımı" saldırıları da artacak. Fidye yazılımlarının yanı sıra DDoS saldırılarının da artarak rekor düzeye ulaşacağını belirten rapor, bu saldırıların hedefinde yine devlete ait olan sitelerin olacağını belirtiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0