Sildiğiniz Dosyalara USB Hata Ayıklama ile Ulaşma

5
1
0
0
0
Telefonunuzda istemeden ya da mecburen sildiğiniz dosyalara tekrar ulaşabileceğiniz bir yoldan bahsedeceğiz. USB hata ayıklama yoluyla telefonunuzdan sildiğiniz dosyalara ulaşmanız mümkün.

Diskin üzerine yazılan verile silinse dahi teknik olarak üzerine başka bir veri yazılmadığı müddetçe bir şekilde tekrar kurtarılabiliyor. Bu işlemi yapmak için geliştirilmiş bazı uygulamalar bulunuyor fakat sizden cihazınıza root yapmanız istenebilir. O yüzden hiç bu zımbırtılarla uğraşmadan direkt bilgisayarınıza kuracağınız bir programla telefonunuzdan sildiğiniz JPG, GIF, PNG, TIFF, PSD, AVI, MP4, MP3, WAV ve WMA dosyalarını geri getirebilirsiniz. Bunun için size 7-Data Recovery Suite isimli programdan bahsedeceğiz.
usb hata ayıklama
Öncelikle şuradaki bağlantı üzerinden programı bilgisayarınıza indirin, sonra da sırasıyla aşağıdaki komutları yerine getirin:
 

  • Telefonunuzdaki ‘Geliştirici Seçenekleri’ni aktif edin, buradan USB Hata Ayıklama Modu’nu açın ve telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
  • 7-Data Recovery Suite programındaki giriş ekranından ‘Android Kurtar’ seçeneğine tıklayın.
  • Program cihazınızı tanıdıktan sonra ‘Sonraki’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Telefonunuzun sürücüsü de tanımlandıktan sonra onu seçerek ‘Sonraki’ butonuna tıklayın.
  • Program sürücüyü tarayacak ve ekrana gelen dizinler arasından hangi veriyi kurtarmak istediğiniz sorulacak, istediğiniz kısmı seçin.
  • Kurtarılacak dizini belirledikten sonra ‘Kaydet’ yazısına tıklayın ve dosyaların bilgisayarınızda kaydedileceği dosyayı belirleyin. Hepsi bu kadar.

USB hata ayıklama modu nedir?

USB hata ayıklama modu, Android cihazınız ile Android geliştirme kiti (SDK) arası bağlantı kurmayı sağlamaktadır. USB hata ayıklama modu uygulama geliştiriciler tarafından bilgisayarda geliştirilen uygulamanın telefondaki hata tespitleri için kullanılmaktadır. Fakat bu modun kullanım amacı sadece bununla da kalmıyor. Açılmayan cihazınıza ulaşmak, çeşitli uygulamaları çalıştırmak ve kaybettiğiniz dosyalarınıza ulaşmak için USB hata ayıklama modundan faydalanabilirsiniz. 


Ayrıca hemen aşağıda da iPhone'da Android Çalıştırma videomuz var. Dilerseniz onu da izleyebilirsiniz.

 

5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0