Siri ile Yapabileceğiniz 8 Yeni Şey!

0
0
0
0
0
Güncellenen Siri ile Apple cihazlarınızda yapabileceğiniz 8 yeni işlem.
Apple'ın son günlerde dillerden düşmeyen telefon serisi iPhone'un yeni model telefonları 9 Eylül'de yapılan lansmanla resmen açıklandı. Lansmanda tanıtılan yeni iPhone'ların yanı sıra telefonlara eklenen özellikler ve güncelleştirilen sistemlerden de sıklıkla bahsedildi. iPhone'ların vazgeçilmez özelliklerinden olan ve bazı kullanıcıların iPhone'u tercih etmesinde büyük etkisi bulunan Siri de güncellenen ve yeni özellikler kazanan bu sistemlerin içerisindeydi. Lansmanda Apple, Siri'nin özelliklerini üzerinde fazla durmadı. Sonradan yapılan tanıtımlara rağmen bazı kullanıcılar Siri'nin yeni özellikleri hakkında hala tam olarak bilgilendirilmiş değil. Bazı ülkelerde 25 Eylül tarihinde satışına başlanmış olan ve ülkemizde bundan 21 gün sonra, yani 16 Ekim'de satışa çıkarılacak olan iPhone'ları satın almayı düşünmeden önce Siri'nin yeni özelliklerine bir göz atmak isteyebilirsiniz.
 

 Siri, telefonunuzda bulunan fotoğrafları tarih ve konuma göre arayabilirBu özelliği Siri'ye "Bana 2 Ağustos 2014 tarihli fotoğrafları göster" gibi komutlar vererek kullanabilirsiniz.
 

 Siri size konum bazlı hatırlatmalar yapabilirBu özellik sayesinde Siri, bulunduğunuz konumu değiştirirken size hatırlatma yapabilecek. Kısaca Google Keep'te bulunan özelliğin aynısı.
 

 Siri, belirli bir tarihte mesaj veya mail okumanızı hatırlatabilirBu özelliği kullanmak için belirlenen mesajı Siri'nin size ne zaman iletmesini istediğinizi belirtin.
 

 Siri sık kullanılan numaraları kısayol olarak eklemeyi önerebilirSık olarak konuştuğunuz veya mesajlaştığınız numaraları kısayol olarak ekleyebilirsiniz.
 

 Siri size gitmek isteyeceğiniz yerleri önerebilirSiri, konumunuza yakın yerlerde bulunan ve dikkatinizi çekebilecek bazı mekanları size önerebilir.
 

 Siri'ye toplu taşıma ile ilgili sorula sorabilirsinizSiri gideceğiniz bir konuma göre size toplu taşıma araçlarının bilgilerini verebilir. Bu uygulama Apple Maps üzerinden çalışıyor.
 

 Ağırlık, ölçü, uzunluk gibi birimleri Siri ile dönüştürebilirsinizFarklı birim çeşitleri kullanılan verileri Siri yardımı ile birbirine dönüştürebilirsiniz.
 

 Maç sonucu veya istatistikleri gibi verilere Siri kullanarak ulaşabilirsiniz.Sadece bilgilerini öğrenmek istediğiniz takımların isimlerini yazmanız yeterli.

Kaynak: Time 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0