Skype'a Bot Özelliği Geldi!

3
0
0
0
0
Skype'a Bot Özelliği Geldi!
Son güncellemeyle birlikte Skype'a botlar eklendi. Artık bu botlardan bazı işlemlerinizi halletmelerini isteyebileceksiniz.
Günden güne büyüyen iletişim platformlarından birisi olan Skype, son güncellemeyle birlikte uzun zamandır beklediğimiz botlarına kavuştu. Build 2016 etkinliğinde tanıtılan bu botlar, Skype'ı kullanan kişilere hizmet etmek amacıyla geliştirilmiş olan yazılımlar. Örneğin Skype listenizde bulunan birisinin hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsunuz ancak herhangi bir nedenden ötürü bunu gerçekleştiremiyorsunuz. Bu durumda Skype'ın yeni botundan yardım istiyorsunuz ve o da size kullanıcı hakkında gerekli bilgileri verebiliyor.

Bu botların Skype deneyimini kolaylaştırmak için geliştirildiğini söyleyen Microsoft, bot sisteminin ilk denemesini Cortana'nın yapay zekasını kullanarak gerçekleştirdi. Zaman içerisinde gelişecek olan bot sistemi ona verdiğiniz görevleri yerine getirebilecek. Bu görevlere takvim düzenlemeleri yapmak, seyahat işlerini ayarlamak ve hatta sizin için otelden yer ayırtmak bile dahil. Skype'ın bot özelliği şimdilik sadece mesajlaşma sistemi üzerinden kullanılabiliyor ancak Microsoft, ilerleyen tarihlerde bu sistemin ses ve videolarda da kullanılabileceğini de belirtti. 
 

iOS, Android ve Windows için kullanıma sunulmuş olan bot özelliği, geliştiricilerden de yardımlar bekliyor. Microsoft bu özelliğin geliştirilebilmesi için yeni düzenlemeler yaptıklarını ve Skype Developer Program'ı değiştirdiklerini açıkladı.

Kaynak: GSMArena 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0