Skype Translator'a Yeni Diller Eklendi!

1
0
0
0
0
Skype'ın çeviri programı Skype Translator'a yeni diller eklendiği duyuruldu.
Günümüzde iletişim son derece önemli ve her alanda başı çeken konulardan bir tanesi. Şu anda bulunduğumuz yerin konumu neresi olursa olsun Dünya üzerinde herhangi bir yerde bulunan başka biriyle eş zamanlı olarak konuşabiliyoruz. Bu teknolojinin bu kadar ilerlemiş olması oldukça iyi, fakat sizce bu bizim için yeterli oldu mu? İnsanlar eş zamanlı iletişimin kurulabilmesi fikrini asla yeterli bulmadılar. Öncelikle yazı, sonra ses ve son olarakta görüntünün paylaşımının eş zamanlı olarak yapılmasının ardından bu teknolojilerin kullanımı günümüzde normal karşılanacak kadar alışılmış bir hale geldi ve şimdi bunun farklı yollarının arayışı içerisindeyiz.

Yazı, ses ve görüntünün paylaşımının yapılabildiği ve şu an dünya üzerindeki en büyük iletişimiz uygulaması olan Skype, 2014 senesinin Aralık ayında denemelerine başladığı Skype Translator adlı çeviri programına yeni diller eklendiğini duyurdu. Bu çeviri programı sayesinde Skype üzerinden iletişim kuran milyonlarca yabancı insan, birbirlerinin dediklerini anlayabilir ve iletişimlerini engelsiz bir şekilde gerçekleştirebilir hale geldiler.Skype Translator artık 6 dilin sesli çevirisini, 50'den fazla dilin ise yazılı çevirisini gerçekleştirebiliyor. Sesli çevirilerin yapılabilmesi, yazılıdan çok daha zor olduğu için bu çevirilerin yapıldığı diller çoğu insanın kullandığı evrensel diller. Bunlar İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Çince ve İspanyolca.
 
 
Skype'ın dil desteklerinin arasında Türkçe de bulunuyor. Skype tarafından programa zamanla bütün dillerin sesli çevirilerinin ekleneceği bildirildi.

Kaynak: FoneArena 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0