SKYPE Yeni Yıla Hackli Girdi

0
0
0
0
0
SKYPE Yeni Yıla Hackli Girdi
4.6 milyon kullanıcıya sahip Snapchat'ten hemen sonra bir siber saldırı haberi de Microsoft'un mesajlaşma ve sohbet programı Skype'tan geldi. Syrian Electronics Army (SEA) tarafından hacklenen Skype'ın sosyal medya hesaplarından NSA skandalına gönderme yapıldı.
Kısa bir süre önce 4.6 milyon kullanıcısı olan Snapchat uygulamasından kullanıcı adı ve telefon numarası gibi bilgilerin ele geçirildiği ortaya çıkmış ve sosyal medya hesaplarında barındırılan kişisel bilgilerin güvenliği bir kez daha sorgulanmıştı ki; bir hack haberi de Skype'tan geldi.

Syrian Electronic Army (Suriye Elektronik Ordusu) tarafından ele geçirilen Skype'ın resmi blog ve sosyal medya hesaplarından "stop spying on people (halka karşı casusluk yapmayı bırakın)" ve "Don't use Microsoft emails (hotmail, outlook). they're monitoring your accounts and selling it to the governments. More details soon. (Microsoft epostalarını (hotmail, outlook) kullanmayın. Hesaplarınızı izleyerek bilgilerinizi hükümetlere satıyorlar. Detaylar yakında gelecek.)" diyerek son dönemin skandallarından NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı) meselesine göndermede bulundular.

Skype'ın resmi Twitter hesabından yapılan bu duyurudan 2 saat sonra Microsoft tekrar hesabın kontrolünü ele aldı ve twiti derhal silerek Twitter hesabının ele geçirildiğini doğruladı ve hiçbir kullanıcı bilgisinin ele geçirilmediğini söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0