• Anasayfa
  • Yazılım
  • Sony Xperia Z2/Z3 Telefon ve Tabletleri İçin Android 5.1 Dağıtımı Başladı

Sony Xperia Z2/Z3 Telefon ve Tabletleri İçin Android 5.1 Dağıtımı Başladı

0
0
0
0
0
Sony Xperia ailesi üyeleri, Android 5.1 güncellemesi almaya başladı.
Apple, neredeyse her hafta yeni bir iOS sürümü ile karşımıza çıkmakta. Ancak iOS'un en büyük rakibi olan Android cephesinde de yeni sürüm güncellemeleri hız kesmeden devam ediyor.

Android 5.1 güncellemesine kavuşan son cihazlar, Sony'nin Xperia serisinin gözdeleri Xperia Z3 ve Xperia Z2 oldu. Gelen güncelleme hem akıllı telefonları, hem de tabletleri kapsamakta. Android 5.1'in temel olarak getirdiği özellikler bir yana, Sony kullanıcılarına yeni güncelleme ile gelecek bazı özellikleri de vurgulamış durumda.Sony tarafından sunulan bu yeniliklere bakacak olursak, Android 5.1 güncellemesini cihazlarına yükleyen Xperia Z2 ve Z3 sahipleri şu yeniliklere kavuşacak:

''Seçenekler'' ve ''Ayarlar'' kısmında yapılan yenileme ( Bu yenileme sayesinde kullanıcıya -özellikle telefon modları üzerinde- daha özelleştirilmiş bir kullanım sunulacak.)

Yepyeni bir şekilde sunulacan LinkedIn entegrasyonu 

Kamera iyileştirmeleri ( Daha hızlı ve daha verimli ''Üstün Otomatik Mod'' odaklama sistemi)

Geliştirilmiş kurumsal destek ( Tamamen Xperia kullanıcılarına özel bir sistem)

SmartWear entegrasyonu ( Akıllı saatler ile Xperia'lar çok daha fazla etkileşim haline girecek)


Android 5.1 güncellmesi Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2 ve Xperia Z2 Tablet için sunulmuş durumda. Size henüz gelmediyse de endişe etmeyin. Yavaş yavaş yayılmaya devam etmekte güncelleme. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, güncelleme dalgasının bir sonraki üyeleri Xperia Z1, Z1 Compact ve Z Ultra olacak.

Kaynak: AndroidCentral
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0