Spartan’la İlgili Çok Önemli Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

0
0
0
0
0
​Microsoft’un resmen üzerinde titrediği ve hakkında sürekli olarak yeni haberler gelen Spartan tarayıcısıyla ilgili bazı bilgiler daha ortaya çıktı. Daha önce Takvim uygulamasıyla ilgili haberler sunduğumuz Spartan’ın şimdi de indirme yöneticisiyle ilgili bazı bilgiler geldi.
Microsoft’un resmen üzerinde titrediği ve hakkında sürekli olarak yeni haberler gelen Spartan tarayıcısıyla ilgili bazı bilgiler daha ortaya çıktı. Daha önce Takvim uygulamasıyla ilgili haberler sunduğumuz Spartan’ın şimdi de indirme yöneticisiyle ilgili bazı bilgiler geldi.

Microsoft’un 10051 yapı numaralı Windows 10 Ön İzleme üzerinde Spartan’a ait bir indirme yöneticisinin olacağı ortaya çıktı. Tarayıcılarda genel olarak bulunan bu özellik için çok fazla detay verilmemiş olsa da kullanımı çok pratik ve karışıklıktan uzak bir yapıda olacağı belirtildi.

Aynı sürümdeki bir diğer özellik de, Spartan ile açılmayan ya da açılsa dahi kullanışlı olmayan sayfaların Internet Explorer ile açılması sağlanmış. Microsoft’tan daha önce Windows 10’da Spartan ve Internet Explorer tarayıcılarının birlikte kullanılabileceği açıklanmıştı. Odak noktalarının çoğunlukla Spartan üzerinde olacağını belirten Microsoft’un sözcüsü, Internet Explorer’ı da asla sahipsiz bırakmayacaklarını açıklamıştı. Bu doğrultuda baktığımızda Microsoft’un söyledikleriyle paralel doğrultuda işler yaptığını söyleyebiliriz.Spartan’ı Windows 10 ve Windows 10 Mobile güncellemesi ile varsayılan tarayıcı yapmaya hazırlanan Microsoft’un bu güncellemeleri önümüzdeki aylarda tamamlayıp yayınlayacağı belirtildi.

Kaynak: Microsoft News
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0