Spartan Tekrar Gözüktü!

0
0
0
0
0
Microsoft'un yeni tarayıcı olan Spartan, Windows 10 ile beraber gelecek yeni ve gelişmiş bir tarayıcı olarak karşımıza çıkacak. Detayları ufak ufak artan bu yeni tarayıcının WinHec'te bir detayı daha ortaya çıktı.
Windows ve Windows Phone kullanıcılarının merakla beklediği tarayıcı olan Spartan, Windows 10 lansmanından itibaren en merak edilen Win10 özelliklerinden biri haline geldi.

En eski internet tarayıcılarından biri olan ve artık birçok sorun nedeniyle tercih edilmeyen Internet Explorer, Win10 ile yerini Spartan'a bırakacak. Microsoft'a göre ise bu tarayıcıyı artık sadece Chrome, Firefox veya diğer tarayıcıları indirmek için kullanmak yerine bu tarayıcılara gereksinim duymadan rahatlıkla kullanabileceğiz.
 

Sürekli detayları gelmeye devam eden Spartan'ın yukarıda gördüğünüz resmi de WinHec adlı Windows Donanım Mühendisliği Topluluğu'nun düzenlediği Windows Donanım Mühendisliği Konferansı'nda görüldü.

Ortaya çıkan detay ise Windows Phone tarafında dikkat çekiyor.

 


Görüldüğü gibi adres barının aşağıya alındığı anlaşılan Spartan'ın mobil sürümünde tabletler için ve bilgisayar için olacak versionunda ise klasik olarak üst tarafta durduğu anlaşılıyor.

Aslında görünüş olaran WP 8.1'deki IE tarayıcısına fazlasıyla benzeyen Spartan'da adres barının aşağıya alınma sebebi ise kullanıcıların bu çubuğa rahat erişebilmesi olarak belirtilmiş.
 


Konu tablete daha dikkatli bakmaya geldiğinde ise farklı bir detay daha ortaya çıktığını görüyoruz.

Normalde sağ tarafa konumlandırılan arama butonu yerine Cortana butonu konumlandırıldığı farkedilen tablette artık arama butonu yerine Cortana butonunun geleceğini düşündürülmüş.

Şimdilik elimizde tek olan bu görsel ile Arama tuşunun Cortana olacağını ve tarayıcıdaki arama barının alt tarafa taşınacağını düşünecek olursak WP kullanıcıları tarafında güzel değişiklikler olarak düşünülebilir.Tabii bunu bizi takip eden WP kullanıcılarının yorum olarak değerlendirmeleri daha doğru bir sonuç doğuracaktır. Yorumlarınızı bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0