SteamOS Artık BIOS Destekli

1
0
0
0
0
SteamOS Artık BIOS Destekli
Oyun dünyasını adeta yeniden şekillendirecek kadar iddialı olan ve oyun severlerin 2013 boyunca merakla beklediği SteamOS'a bir süre önce beta aşamasında da olsa kavuştuk. Son bilgilere göre bir adım daha ileri giden SteamOS, artık eski bilgisayarlara da yüklenebilecek.
Oyun dünyasını adeta yeniden şekillendirecek kadar iddialı olan ve oyun severlerin 2013 boyunca merakla beklediği SteamOS'a bir süre önce beta aşamasında da olsa kavuştuk. Elbette hala bilgisayarlarımızdaki yerini almamış bir işletim sistemi olarak yaygınlaşması için daha çok yolu var; ancak hızlı yol aldığını söyleyebiliriz.

Başlangıçta yalnızca UEFI desteği ile çıkacağı söylenen SteamOS, Valve'ın yeni geliştirmeleri ile artık BIOS destekli bir işletim sistemi.
 

 Ne demek BIOS destekli?


SteamOS'un BIOS destekli olması demek onun artık bir başka işletim sistemi barındıran bir bilgisayara kolayca yüklenebilmesi demek ki konsolları bilgisayar donanımlarının gücüyle yenmeyi hedefleyen bir işletim sisteminin yaygınlaşması için bu son derece kilit bit özellik diyebiliriz.

SteamOS'u BIOS sistemlere yükleyebildiğiniz gibi artık çift ön yükleme de yapabiliyorsunuz; ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken ufak bir nokta var. O da Valve'ın bizzat yaptığı açıklama:

"Bu henüz yeni bir işletim sistemi ve özellikle de çift ön yükleme kurulumları henüz çok az test edildi. Bu yüzden eğer siz de SteamOS denemek istiyorsanız bunu kaybetmeye hazır olduğunuz bir bilgisayarda yaptığınıza emin olun"

Henüz kullanıma hazır olmayan bir sistem olsa da SteamOS denemek istiyorsanız ISO dosyası için buraya buyurun.
(bağlantı Steam'in resmi sayfasına aittir)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0