Tıkla Mac’in Açılsın

1
0
0
0
0
Tıkla Mac’in Açılsın
Bilgisayarınıza koyduğunuz şifreyi boş verin. Bu hafta App Store’daki yerini almış olan “Knock” isimli uygulama size eşi görülmemiş bir güvenlik sunuyor.
 
Bluetooth düşük enerji teknolojisinden faydalanan Knock, size bilgisayarınız kilitli durumdayken telefonunuz aracığı ile bu kilidi açma imkanı sunuyor. Nasıl mı? Bir kapı çalarmış gibi telefonunuza tıklayarak.

Şu an sadece iPhone ile uyumlu olan bu uygulamayı 3.99 Dolar’a telefonunuza indiriyorsunuz ve tepki vermesini sağlayan dosyaları da bilgisayarınıza atıyorsunuz, ardından Knock üzerinden bilgisayarınızı seçerek uygulamanın bilgisayarınızı tanımasını sağlıyorsunuz. Hepsi bu. Knock telefonunuzda açık olduğu müddetçe bilgisayarınızın kilitli olan ekranını, telefonunuzun arka ya da ön yüzüne iki kere hafifçe vurmanız yeterli. Üstelik, pantolonunuzun cebinden telefonunuzu çıkartmanıza da gerek yok.

Sadece belli model Mac bilgisayarlar için uyumlu olarak geliştirilmiş olan Knock’ı, tüm MacBook Airlar ile, 2011 ve sonrası Mac Miniler ile, MacBook Prolar ile, 2012 ya da daha yeni model iMacler ile ve yeni Mac Pro ile kullanabilirsiniz.


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0