Tor'dan Anonim Mesajlaşma Uygulaması Geliyor

1
0
0
0
0
Tor'dan Anonim Mesajlaşma Uygulaması Geliyor
The Onion Router anlamına gelen TOR adlı uygulama internette takip edilmeden dolaşmanızı sağlıyor. Bu uygulama esasen Amerika Denizcilik Araştırma Birimleri tarafından geliştirilmiş ve ordu bilgilerinin güvenliğini sağlamak için kullanışmıştır
The Onion Router anlamına gelen TOR adlı uygulama internette takip edilmeden dolaşmanızı sağlıyor. Bu uygulama esasen Amerika Denizcilik Araştırma Birimleri tarafından geliştirilmiş ve ordu bilgilerinin güvenliğini sağlamak için kullanışmıştır. Ancak daha sonrasında herkese açılmıştır üstelik açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Bu uygulamanın geliştiricileri şimdi de anonim bir şekilde mesajlaşabileceğimiz bir uygulama geliştirme peşinde.

TOR'un anlık mesajlaşma uygulaması Windows, macOS ve Linux platformları için çıkış yapacak ancak ilerleyen zamanlarda muhtemelen mobil platformlarda da TOR'un mesajlaşma uygulamasını görebiliriz. Winter Dev Meeting etkinliğinde tanıtılan Tor Anlık Mesajlaşma uygulaması(Tor Instant Messasing Bundle) 31 Mart tarihinde kullanıma açılacak. Amerikan ordusu başta olmak üzere pek çok haber kuruluşu ve kullanıcının intrenet içi gizliliğini sağlayabilmek için kullandığı TOR uygulaması bu konuda en başarılı uygulamalardan biri hatta belki de en başarılısı.  Böylesine başarılı bir uygulamanın bir de anonim mesajlaşma uygulaması geliştiriyor olması kesinlikle işimize yarayacaktır.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0